Revija Reporter
Slovenija

Šušteršič Evropi zagotovil, da Slovenija ne načrtuje prošnje za pomoč

STA

9. jul. 2012 13:44 Osveženo: 10:01 / 09. 8. 2017

Deli na:

Finančni minister Janez Šušteršič se je prejšnji teden po telefonu pogovarjal s komisarjem za denarne in gospodarske zadeve Ollijem Rehnom ter mu zagotovil, da Slovenija ne načrtuje prošnje za finančno pomoč. Danes pa se je minister sestal s komisarjem za konkurenco Joaquinom Almunio, je STA izvedela od Evropske komisije.

Komisar Rehn se je konec minulega tedna po telefonu pogovarjal s slovenskim finančnim ministrom, je povedal komisarjev tiskovni predstavnik Simon O'Connor.

Komisar Rehn je po navedbah tiskovnega predstavnika od slovenskega ministra dobil zagotovilo, da "kljub poročanju medijev in ugibanjem o nasprotnem Slovenija ne načrtuje prošnje za finančno pomoč".

Antoine Colombani, tiskovni predstavnik Almunie, pa je potrdil, da se je Šušteršič danes sestal s komisarjem za konkurenco.

Pogovarjala sta se o korakih, ki bodo sledili dokapitalizaciji Nove Ljubljanske banke. Slovenija mora, potem ko je komisija dokapitalizacijo začasno odobrila, predložiti načrt prestrukturiranja, je povedal Colombani.