Šušteršič bi bil še minister, a ne za vsako ceno
25. jan. 2013 14:42 Osveženo: 10:01 / 09. 8. 2017


Finančni minister v odstopu Janez Šušteršič upa, da se bo v politiki kmalu našla rešitev za nastale razmere, tako da bo hitro prišlo do vlade s trdnim mandatom za reforme in ukrepanje. Kot je danes dejal v Ljubljani, je pripravljen biti finančni minister še naprej, čeprav ne za vsako ceno.
Šušteršič je na novinarski konferenci, na kateri je predstavil doslej opravljeno delo ter najpomembnejše naloge, ki jih ni uspel izvesti, ocenil, da je ostalo še veliko stvari, s katerimi bi se rad še ukvarjal, če bo za to možnost.
"Seveda pa ne za vsako ceno, v veliki vladi s parlamentarno večino, ki teh reform ne bi dovolj jasno podpirala," je dodal. Od tega bo odvisna tudi odločitev, ali bo ostal v politiki.
Pričakuje, da se bo DZ prihodnji teden seznanil z njegovim odstopom, zatem pa bo imel premier Janez Janša možnost, da za vodenje finančnega ministrstva pooblasti koga od drugih ministrov oz. sebe ali pa v imenovanje DZ predlaga koga drugega. "V tem vmesnem času se bomo trudili, da delo ne bo povsem zastalo, in bo novi finančni minister lahko takoj nadaljeval delo," je dejal.
Na vprašanje, kaj meni o tem, da bi vodenje finančnega ministrstva prevzel Janša sam, je odvrnil, da bo imel zelo zahtevno delo.
Šušteršič je sicer predlagal, da bi oba ministra DL odstopila šele pred marčno sejo DZ. Vendar je bilo večinsko mnenje drugačno in z ministrom za pravosodje in javno upravo Senkom Pličaničem sta ga sprejela.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke