Pahor in člani senata komisije so soglašali, da je integriteta komisije kot samostojnega in neodvisnega organa odvisna od dela vodstva komisije in skupnih prizadevanj njenih članov, so sporočili iz Pahorjevega urada.
Štefanec je v predstavitvi med drugim opozoril, da je Komisija za preprečevanje korupcije (KPK) v preteklem letu prejela večje število prijav, kar lahko skupaj z nekaterimi rezultati raziskav po njegovem mnenju ocenimo kot izboljšanje splošnega stanja na tem področju.
Kot poseben uspeh je izpostavil spletno orodje Erar, ki je plod lastnega znanja KPK in javnosti še učinkoviteje in brez motenj v delovanju omogoča spremljanje denarnih tokov subjektov javnega sektorja.
Poročilo sicer izpostavlja glavna področja, na katerih je bila aktivnost komisije v preteklem letu največja, to so sistemsko obravnavanje sumov korupcije, obravnavanje problematike korupcije v zdravstvu, upravljanje z državnim premoženjem, kadrovanje v javnih zavodih in poslovanje v Družbi za upravljanje terjatev bank (DUTB) ter dodatki in avtorski honorarji.
Štefanec je v pogovoru posebej opozoril na prizadevanja za dejavno sooblikovanje novele zakona o integriteti in preprečevanju korupcije, s katero bi morali vzpostaviti pravno podlago za učinkovitejšo obravnavo primerov sumov korupcije, ki ne bi bila ustavno sporna.
Predsednik republike je ponovno poudaril, kako pomembno je uspešno delo komisije za stanje na področju korupcijskih tveganj v Sloveniji in za zaupanje javnosti v njeno delo. Pri tem je posebej izpostavil pomen preventivne dejavnosti komisije ter ob zahvali za dosedanje uspehe na tem področju podprl še ambicioznejše načrte.
Pahor in člani senata KPK so soglašali, da je integriteta komisije kot samostojnega in neodvisnega organa odvisna od dela vodstva komisije in skupnih prizadevanj njenih članov. Ob tem je predsednik republike izrazil upanje, da bodo z uspešnim in skupnim naporom izpolnili visoka pričakovanja javnosti glede preprečevanja korupcije, so še zapisali v uradu predsednika republike.