Njegov naslednik – po volitvah bi lahko le po spletu okoliščin vnovič prebival v Mladiki – se bo moral spopasti z nezavidanja vredno dediščino. Upajmo, da ne tudi s posledicami priznanja Palestine, s katerim bi rad ovekovečil svojo zunanjepolitično kariero.
Da se je Karl Erjavec naredil za takšnega šefa diplomacije, je predvsem zasluga tudi v politiki neizkušenega Mira Cerarja. Čeprav je običajno, da drugi stranki koalicije pripada položaj zunanjega ministra. Njegove ambicije po volitvah vendar sežejo stopničko više.
V tiskani izdaji in v Trafiki24 več o tem, kako je Erjavec postal drugi človek v državi; kako je s svojim širokoustenjem Zagrebu odprl vrata za izstop iz arbitraže; kako je svojim najbližjim sodelavcem namenil in jim še namenja prestižne položaje; kako so mu Palestinci postali pomembnejši od upokojencev; kako je v Washington poslal veleposlanika s precej malo diplomatskimi izkušnjami; kakšen je Erjavčev prispevek k Cerarjevi vladi; zakaj ima naš šef diplomacije poudarjeno prorusko zunanjo politiko?
Šest let erjavčevanja: Zunanji minister, ki je preživel tri vlade
4. feb. 2018 20:00
Prav pred šestimi leti, to je 10. februarja 2012, je predsednik Desusa Karl Erjavec prvič v drugi vladi Janeza Janše prisegel v državnem zboru kot zunanji minister.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke