Zgodba ima precej dolgo brado ter je na meji med srhljivko in komedijo. Tožilka Gončinova je zaradi vodenja kazenskega postopka proti kavaškemu klanu dobila posebno policijsko varovanje, ki pa se mu je sama pozneje odpovedala. Po naših informacijah je nasprotovala policijski odločitvi o zamenjavi varnostnikov, saj se je na prejšnje zelo osebno navezala, novih pa ni želela.
Ker se je v javnosti razvedelo, da nima varovanja, je to postal za policijo problem, saj je postala odkrita tarča za kavaški klan, ki deluje v Sloveniji. Zato je policija naredila oceno njene varnosti in se odločila, da tožilko varuje na drugačen način. Tožilka pa je očitno skrito policijsko varovanje videla kot dejstvo, da policija zoper njo izvaja prikrite preiskovalne ukrepe.
Zdaj v zgodbi nastopi še Knovs, ki ga vodi poslanec NSI Janez Žakelj, ki pa je v primeru policije sam v konfliktu interesov. Po naših virih naj bi ga policija preiskovala zaradi suma zlorabe položaja, ker je kot predsednik komisije skupaj s pooblaščeno skupino novembra lani, takoj po izbruhu afere Dars, na izrednem in nenapovedanem nadzorom na generalni policijski upravi zahteval vpogled v izvajanje preiskovalnih ukrepov.
Skupina je zahtevala informacije, ali se ti ukrepi izvajajo v obliki prisluškovanja nad konkretnimi telefonskimi številkami vpletenih v to afero, med katerimi sta bila vidna člana NSI takratni predsednik uprave Darsa Valentinom Hajdinjakom, bivši podpredsednik NSI, in nekdanji vodja vzdrževanja na Darsu Damijan Jaklin, državni sekretar na ministrstvo za obrambo, ko ga je vodil prvak NSI Matej Tonin. Poleg tega naj bi bili med drugim na seznamu tudi telefonski številki odvetnice Nine Zidar Klemenčič in primorskega podjetnika Sebastjana Vežnaverja, znanega iz afere Litijska.
Zato je toliko bolj nenavadno, da je višja državna tožilka šla k osebam, ki jih, če so naše informacije točne, preiskuje policija po navodilih državnega tožilstva.
Zato je toliko bolj nenavadno, da je višja državna tožilka šla k osebam, ki jih, če so naše informacije točne, preiskuje policija po navodilih državnega tožilstva. Zanimivo je tudi, da je Gončinova dolgoletna tesna sodelavka in prijateljica višje državne tožilke Blanke Žgajnar, ki vodi kazenski postopek zoper predsednika vlade v zadevi Tatjana Bobnar.
Na generalnem državnem tožilstvu na naša vprašanja glede varovanja tožilke Gončinove oziroma domnevno nezakonitih prikritih preiskovalnih ukrepov zoper njo odgovarjajo, »da se je generalna državna tožilka dr. Katarina Bergant po nastopu svoje funkcije z omenjeno zadevo nemudoma seznanila in z osebami, o katerih poizvedujete, opravila razgovor. Glede na to, da je ocena ogroženosti ter določanje stopnje in načina varovanja v pristojnosti policije, lahko generalna državna tožilka, v zvezi s tem, deluje zgolj povezovalno in v smeri zasledovanja skupnega cilja, ki je izključno varnost tožilke.«
Odgovora policije na obtožbe varovane tožilke še nismo prejeli, Žakelj pa na naše vprašanje, kako komentira informacije, da je tudi sam v policijskem postopku zaradi zlorabe svojega položaja, odgovarja: »O zadevi poteka tako imenovani predkazenski postopek. Jaz še nisem bil povabljen na razgovor oz. zaslišanje, imam pa informacijo, da je sekretarka KNOVS dobila vabilo.«