Rado Pezdir o udbovskih upravljavcih tržaške hobotnice
Razkrili vam bomo lastniško strukturo Saftija in zloglasnega Proteusa, pokazali, kdo je bil ključni človek Saftija ter kako so slovenska podjetja prišla v lastniško strukturo te tržaške hobotnice.
Razkrivamo, da so nekatere priče pred preiskovalno komisijo, ki jo je vodila Jelka Godec zavajale in da je LHB z vzporednimi bančnimi mehanizmi preko offshore podjetij polnila skupino Safti, slovenski davkoplačevalci pa smo vse to plačevali.
V tiskani izdaji in v Trafiki24 več o tem, da vzporedna ekonomija in vzporedno bančništvo nista bila naključna pojava, ki bi ju poganjal pohlep podivjanih direktorjev; o družbi Proteus, ki je ključ do razumevanja sheme; o lastništvu Saftija in rdečih direktorjih; slovenska podjetja, ki se pojavljajo v lastniški strukturi Saftija; o zanimivih imenih, na katere je naletela preiskovalna komisija, ki jo je vodila Jelka Godec.