Revija Reporter
Slovenija

Protikorupcijska komisija se je odpovedala predragemu Kosu

5. jan. 2011 10:16 Osveženo: 10:01 / 09. 8. 2017

Deli na:

Komisija za preprečevanje korupcije je prekinila sodelovanje z nekdanjim predsednikom komisije Dragom Kosom. Po njegovem mnenju je razlog za prekinitev v oceni komisije, da njegovega sodelovanja ne potrebuje v tolikšni meri, da bi to opravičilo pogodbo.

Komisija za preprečevanje korupcije je prekinila sodelovanje z nekdanjim predsednikom komisije Dragom Kosom. Po njegovem mnenju je razlog za prekinitev v oceni komisije, da njegovega sodelovanja ne potrebuje v tolikšni meri, da bi to opravičilo pogodbo.

Odpoved sodelovanja je Kos prejel 18. novembra lani po elektronski pošti, in sicer s 30-dnevnim odpovednim rokom. Kot je za STA pojasnil Kos, se je pred dnevi srečal s predsednikom protikorupcijske komisije Goranom Klemenčičem. Ob tej priložnosti nista govorila o razlogih za odpoved.

"Obema je bila stvar jasna, zato ni bilo potrebe po kakšnem posebnem pogovoru," je dejal Kos. Ob tem je zanikal, da bi bila med njim in Klemenčičem kakršnakoli osebna zamera. Prav tako je Kos zanikal, da je bilo sodelovanje prekinjeno zaradi zaostankov na področju preiskav oziroma zaradi sporov o tem, koga in kaj naj komisija preiskuje.

Obvestilo, ki je prispelo po elektronski pošti, ni vsebovalo obrazložitve odpovedi sodelovanja, kar pa se Kosu zaradi omenjenih razlogov ne zdi sporno. Kosu je bila po odhodu s predsedniške funkcije zaupana naloga svetovanje na področju mednarodnega sodelovanja in predstavljanje komisije v nekaterih mednarodnih organizacijah.

Kljub prekinitvi sodelovanja s protikorupcijsko komisijo Kos ostaja na funkciji predsednika v Grecu (Skupina držav proti korupciji pri Svetu Evrope). Na vprašanje o tem, kaj bo delal v prihodnje, pa Kos odgovarja, da se bo posvetil svojemu svetovalnemu podjetju.