Reporter
E-novice
Digitalna naročnina
Reporter
Naroči

Pozor! Bakterija salmonela v Kinder jajčkih zdaj tudi v Sloveniji!


Po umiku Kinder jajčk iz trgovin v Veliki Britaniji, Franciji, Nemčiji in na Nizozemskem zaradi okužb z nevarno bakterijo salmonela, zdaj prihajajo opozorila še iz Slovenije. Podjetje E. Leclerc je Upravo RS za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin že obvestilo o umiku otrokom ljubega čokoladnega jajca presenečenja zaradi nevarnosti okužb z bakterijo.

kinder srprise jajčka.jpg
Profimedia
Fotografija je simbolična

Biserka Karneža
 

Velikost pisave

Manjša
Večja
 

Izdelki dobavitelja Ferrero France so bili  na prodaj v trgovski verigi E. Leclerc- Maridis v Mariboru, LIDL Slovenija, Petrol, Rudnidis, ZRNO, OPLAST, AKIDS, TEHNOSTOR, HOJNIK TRGOVINA, FAMA, AKVONIJ, Prodajalne Žerak. Kupci lahko jajca presenečenja  vrnejo na mesto prodaje.

Po podatkih britanske agencije za hrano FSA je do okužbe jajčk, ki se jim izteče rok med 11. julijem in 22. oktobrom 2022, prišlo v proizvodnem obratu v Belgiji.

Poleg Velike Britanije, kjer je bilo 63 okužb z bakterijo pri otrocih do petega leta starosti, je bilo 21 okužb odkritih v Franciji, nekaj primerov v Nemčiji, na Švedskem in Nizozemskem.

Zaradi neljubega dogodka so se v družbi Ferrero opravičili, a so obenem sporočili, da ob pošiljki svojih izdelkov v trgovine niso zaznali pozitivnega testa na bakterijo.

Reporter

Ostanite obveščeni


Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.

REPORTER MEDIA, d.o.o. © 2008-2025

 

Vse pravice pridržane.