profimedia-0840008601 Svet24.si

Polovica slovenskih zalog žlahtne kovine je v ...

slovenska policija Svet24.si

Gruzijec peš bežal pred policisti

1701200126-dsc6052-01-1701200060836 Necenzurirano

Konflikt interesov? Nov zakon po željah glavnega ...

peter gregorcic sr Reporter.si

Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

popovic Ekipa24.si

Velika drama kapetana Celja: Po tekmi z Domžalami...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Kraljeva družina - Orgije in droga na zasebnih ...

luka doncic Ekipa24.si

Luka Dončić je postal del izbrancev in podpisal ...

Naročilo knjige OZADJE REPORTERJA IN MAGA
Slovenija

Poslanci naj bi zavrnili predlog SDS o referendumu o RTV prispevku

Deli na:
Poslanci naj bi zavrnili predlog SDS o referendumu o RTV prispevku

Protest pred stavbo RTV Slovenija - Foto: Bobo

Poslanke in poslanci bodo danes glasovali o večinoma opozicijskih zakonskih predlogih, ki so jih obravnavali v ponedeljek in torek. Večini se obeta konec zakonodajne poti, zavrnili bodo verjetno tudi predlog SDS za posvetovalni referendum o prispevku za RTVS. Medtem bo zadostno podporo bržkone dobila novela zakona o nalezljivih boleznih.

DZ je izredno sejo, ki bo potekala ves teden, v ponedeljek začel z obravnavo predloga SDS za razpis posvetovalnega referenduma o predlaganih spremembah zakona o RTVS, ki so jih prav tako vložili v največji opozicijski stranki. Po predlogu sprememb prispevek za RTV ne bi bil več obvezen. Poslanske skupine koalicije predlogu za referendum nasprotujejo, podpirajo pa ga v SDS in NSi. Glede na razmerja glasov je pričakovati, da razpis referenduma ne bo izglasovan.

Se pa obeta podpora predlogu novele zakona o nalezljivih boleznih, o katerem je DZ razpravljal v torek popoldne. Podporo so mu napovedali v poslanskih skupinah Svoboda, SD in Levica. V opozicijski SDS predloga ne bodo podprli, v NSi pa mu ne bodo nasprotovali, saj se jim zdi pomembna odprava neustavnosti.



Predlog novele so sicer pripravili v Pravni mreži za varstvo demokracije, v zakonodajni postopek pa ga je vložila koalicija. Svojih podpisov sicer niso prispevali poslanci SD Meira Hot, Bojana Muršič in Damijan Zrim. Kot je za STA tedaj pojasnila Hotova, se sicer s samo vsebino predloga novele zakona načeloma strinjajo, a menijo, da bi bila primernejša obravnava po rednem postopku. Podobno so opozorili tudi v nekaterih nevladnih organizacijah in iniciativah.

Poslanci so že v ponedeljek opravili tudi prvo obravnavo več zakonov s področja gospodarstva, ki jih je v DZ vložila opozicija. Koalicija večini predlogov nasprotuje, tudi predlogu zakona o debirokratizaciji obdavčitve unovčenja virtualnih valut. Nekaterim je medtem predvsem zaradi prenosa evropskih direktiv koalicija napovedala podporo.