Revija Reporter
Slovenija

Pavliha je izstopil iz Virantove liste

STA

16. jan. 2012 12:53 Osveženo: 10:01 / 09. 8. 2017

Deli na:

Eden od ustanovnih članov Državljanske liste Gregorja Viranta Marko Pavliha je za STA potrdil, da je danes izstopil iz stranke. Dodatnih pojasnil STA zaenkrat še ni uspela pridobiti, vendar naj bi v kratkem pridobila odstopno izjavo Pavlihe, v kateri je pojasnil razloge za svojo odločitev.

Je pa Pavliha v začetku januarja vodstvu stranke ter njenim poslancem poslal elektronsko pismo, v katerem je bil kritičen do ravnanja stranke po volitvah in predlagal, naj se stranka pridruži koaliciji predsednika Pozitivne Slovenije Zorana Jankovića.

Pavliha je v pismu med drugim zapisal, da se stranka v zadnjem mesecu ne more pohvaliti z najbolj državotvorno, sodelovalno, nesebično in pristno sredinsko držo, razen morda konstitutivne seje DZ.
 
Pavliha je bil tudi edini član sveta stranke, ki decembra na seji sveta ni podprl sklepa, da bo stranka nadaljevala s pobudo za oblikovanje vlade narodne enotnosti in se o koaliciji pogajala tako z Jankovićem kot predsednikom SDS Janezom Janšo.