O kazenskem postopku in pregonu, ki so ga zoper njega sprožile ameriške oblasti, ki ga še vedno iščejo s tiralico, Karner pravi, da Republika Slovenija ne izroča svojih državljanov, mora pa naša država v primeru, ko slovenskega državljana preganjajo v tujini, prevzeti kazenski postopek. »To je specializirano tožilstvo tudi naredilo in se je vse ustavilo že v predkazenskem postopku, ker moj poslovni model preprosto ni bil nezakonit.«
Izpostavlja, da je tožilstvo leta 2015 zadevo zaključilo in arhiviralo, ker da »podlage za pregon po opravljeni preiskavi preprosto ni bilo - počel nisem nič nezakonitega in to so tudi ugotovili.«
»Izjavljam, da nikoli in nikjer nisem bil obsojen. Organom ZDA sem predlagal celo alternativno rešitev za njihovo odprto zadevo, ker bi vseeno rad stvar enkrat za vselej zaključil. Odgovor še čakam,« še sporoča Karner.
Na predavanju bo nastopil na povabilo organizatorja, da deli svoje izkušnje glede davčnih oaz. To bom storil brezplačno, poudarja Karner. Organizator, podjetje Tax-Fin-Lex, naj bi namreč iskal nekoga, ki je že odpiral podjetja v davčnih oazah in ki ve, kaj je za to treba, pravi Karner – to naj bi želeli slišati tako udeleženci in predavatelji, med katerimi so tudi zaposleni v organih pregona. S tem bi pomagali tudi organom pregona ločiti dopustno davčno optimiziranje od nedopustnih dejanj, še doda.
»Nihče pri nas po mojih podatkih ni odprl več offshore družb kot jaz, zato so te izkušnje lahko zelo koristne podjetnikom in tudi organom pregona, tj. kako naj se lotijo cenovno in časovno optimalno pridobivanja in preverjanja tako pridobljenih podatkov. Navsezadnje je stroškovno učinkovit pregon v interesu slehernega davkoplačevalca,« pojasnjuje Karner.
Poslal nam je tudi sporočilo tožilstva, ki ga obvešča, da je zadeva zaključena in arhivirana: