Mar šovinistu Mitji Iršiču ženske niso dorasle pravemu dedcu Putinu? V nos mu gredo ženske obrambne ministrice
22. feb. 2022 18:49 Osveženo: 19:29 / 22. 2. 2022


Mitja Iršič
Ni prvič in očitno ne zadnjič, ko se Mitja Iršič, svetovalec na ministrstvu za kulturo, na družabnih omrežjih spotika ob evropske obrambne ministrice. Sedanje predsednice evropske komisije Ursule von der Leyen se je lotil na twitterju, ko je bila še nemška obrambna ministrica, zdaj z objavami na FB smeši ključne evropske obrambne ministrice, češ da kot ženske ne morejo biti kos ruskemu Putinu in njegovimi generalom.
Z ožigosanjem evropskih obrambnih ministric samo zato, ker so ženske, prikimava Putinovi agresivni politiki, češ, Evropa si je sama kriva, saj dokler bodo na čelu obrambnih ministrstev ženske namesto moških, je to zgolj sporočilo, da Evrope ni potrebno jemati resno in da se lahko širjenje Rusije nadaljuje ne le do Ukrajine, temveč od Vladivostoka do Lizbone.
Glede na to, da Iršič želi dajati vtis izjemno dobrega poznavalca zunanjepolitičnih razmer, čeprav je zaposlen kot svetovalec na ministrstvu za kulturo, bi seveda lahko vedel, da četudi bi v Evropi bili na ministrstvih sami moški, Putin ne bi prenehal z rožljanjem, kajti bistvo rusko-ukrajinskega konflikta sploh ni toliko v Evropi, pač pa v interesnih sferah treh velikih, ZDA, Rusije in Kitajske.
Sploh pa je njegovo šovinistično zaganjanje v ženske povsem brezpredmetno, saj so ključni Putinovi sogovorniki predsedniki držav in vlad, ne pa obrambni ministri, torej skoraj izključno moški: Joe Biden, Volodimir Zelenski, Emmanuel Macron, Olaf Scholz, Xi Jinping in drugi. Kaj bi Iršič rekel, če bi bila njegova sogovornica železna lady Margaret Thatcher?
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke