Konec sladkih let Mira Cerarja, prišel je grenki čas
To so bila za Mira Cerarja in njegove sodelavce štiri leta sladke oblasti. Začelo se je poleti 2014, ko so po blesteči zmagi Cerarjevi mislili, da bo njihova oblast trajala več mandatov. A zdaj je napočil grenki čas odhoda z oblasti.
»Seksam.« Tako je Cerar odvrnil predsedniku Evropske komisije Jeanu-Claudu Junckerju, ko ga je marca lani ob obisku Ljubljane v šali vprašal, ali seksa ali igra golf. Na prvi pogled dolgočasni 54-letni strokovnjak za ustavno pravo je vsekakor v teh štirih letih dvigal prah tudi s svojim zasebnim življenjem.
V tiskani izdaji in v Trafiki24 več o Mirovih srčnih damah; kako je Cerarjev vrtoglavi vzpon na oblast skrhal ljubezen z vesno; o svetlolaskah Tini in Mojci; kako bo imel Cerar po odhodu z oblasti več časa za svojo izbranko; o kadrovanju s pomočjo nagcev iz Koversade; kako je Cerarjev frizer Mitja Sojer - Mič »strigel« državo; o ženski, ki hodi po žerjavici; koga je Cerar opazil v časopisu in pritegnil v svojo ekipo; kdo je bil predčasno odslovljen z oblasti.