podgana Svet24.si

Foto: V konzervi rjavega fižola našel truplo ...

220820-Zel-3615 Svet24.si

Foto: Za “sendvič” vestno opravijo svoj hobi

1664388706-21082006-3809c5aa897e1de8855faa79abd1a63c Necenzurirano

Konec stečaja cerkvenega Zvona: izgubljenih 800 ...

PERNULA mala seva-xx Reporter.si

Poglejte to razkošje nad Izolo: največja posest ...

kidd doncic Ekipa24.si

Kakšno je najnovejše zdravstveno stanje Luke ...

Poroka na prvi pogled Njena.si

Poroka na prvi pogled: Kdo plačuje račune?

pogacar 1 Ekipa24.si

Tako malo je manjkalo! Tukaj je posnetek, ...

Naročilo knjige OZADJE REPORTERJA IN MAGA
Slovenija

Kaj je Miro Cerar povedal v prijaznem intervjuju za Jutarnji list

Deli na:
Kaj je Miro Cerar povedal v prijaznem intervjuju za Jutarnji list

Foto: Bobo

Predsednik SMC Miro Cerar je za hrvaški Jutarnji list izrazil zaskrbljenost nad prodajo Mercatorja, saj se je kupec za to, da bi ga kupil, zadolžil, kar pa po njegovem ni dobro za lastniške odnose. Kljub temu upa, da namerava novi lastnik Mercator okrepiti. Dodal je, da je povsem jasno, da ni delo vlade, da bi se vmešavala v takšne transakcije.

V intervjuju je Cerar napovedal, da bo v primeru, da bo po predčasnih parlamentarnih volitvah prevzel vodenje vlade, najprej temeljito preveril stanje v javnih financah, ob tem pa je spomnil, da ima Slovenija zelo jasna navodila iz Bruslja o devetih področjih, na katerih je treba delovati.

Kot zelo vprašljivo je ocenil odločitev o zamrznitvi postopka privatizacije 15 podjetij, ki jo je po razpisu volitev sprejela premierka Alenka Bratušek, ki opravlja tekoče posle. Po njegovem ni korektno prelagati tega dela na neko prihodnjo vlado, saj ga je sedanja vlada začela in bi ga morala normalno nadaljevati.

Ko gre za slovensko-hrvaške odnose je izrazil obžalovanje, ker je prišlo do zapleta z Ljubljansko banko. Meni, da ni več potrebe po razpravi o preteklosti, temveč se je treba osredotočiti, da bi problem rešili. Odnose med državama bi gradil na temelju dobrega sosedstva, kar je "edino smiselno". Do sporov seveda vedno prihaja, a je pomembno, da se o njih pogovarja. Če kakega problema ne bo mogoče rešiti, pa je treba izkoristiti pravne institute, tako kot sta državi naredili v primeru meje, je dejal.