Sodelovala je tudi pri sprejemanju evropskega akta o medijski svobodi in resoluciji o pravici do splava, podprla pakt o migracijah, ki so ena glavnih predvolilnih tem, na katerih svojo kampanjo gradi skrajna desnica.
»Ne moremo metati v isti koš vseh, niso vsi migranti isti, niso vsi begunci in azilanti kriminalci. Kriminalce imamo povsod, navsezadnje tudi v politiki,« pravi o politikih, ki svojo kampanjo gradijo na sovraštvu do migrantov.
»Omogočanje pravice do splava ne pomeni, da se bo zdaj pa kar naenkrat več žensk odločalo zanj, temveč le to, da če se bodo, to lahko storijo varno. Zato tudi ne razumem kolegov in kolegic, poudarek na kolegic, ki so glasovale proti eni od temeljnih človekovih pravic,« pa komentira glasovanje Romane Tomc, ki je resoluciji nasprotovala.
Čeprav se tem strankam obeta višja podpora na volitvah, pričakuje ohranitev sedanje velike koalicije v Evropskem parlamentu. »Menim, da bi SDS že zdavnaj morala zapustiti Evropsko ljudsko stranko, ker ne spadajo v zmerno desnico, tam so v resnici zgolj zaradi tega, ker je to največja evropska politična družina.«
Pogovarjali smo se o širitvi EU na Zahodni Balkan, kjer sodeluje v skupini prijateljstva s Severno Makedonijo, s katero jo vežejo družinske vezi: »V Evropskem parlamentu mi poslanec iz Bolgarije, iz bolgarske stranke VMRO, vedno reče, da sem “hči enega naroda”. Nisem. Moj oče je Bolgar, rojen v Srbiji, mama pa je bila Makedonka.«
Glede vpliva slovenskih poslancev v Evropskem parlamentu pa pravi, da sama ne nas, kot da smo majhni, ampak da smo enakopravni: »Vse je odvisno od angažmaja posameznika in od zaupanja politične skupine, od tega, kakšne odnose zgradiš, kako se povežeš.«
VEČ V TISKANI IZDAJI REPORTERJA IN TRAFIKI24