Reporter
E-novice
Digitalna naročnina
Reporter
Naroči

Ne pustite se nategniti pri nakupu e-vinjete: na teh straneh vas olupijo!


Dars ni podražil vinjet, jih pa zato nekatere spletne trgovine prodajajo občutno dražje od uradne cene.

e-vinjeta.JPG
Borut Živulović / Bobo
E-vinjete so v veljavi od 1. februarja 2022,

 

Velikost pisave

Manjša
Večja
 

Spletna portala elektronskavinjeta.si ali si-vignette.com sta le dva primera portalov, ki z imenom lovita kupce slovenskih vinjet, ti pa nato zanje plačajo deset in več odstotkov nad uradno ceno.

Cena lete vinjete na uradnem portalu Darsa je še vedno 117,50 evra. A na portalu elektronskavinjeta.si letna vinjeta stane 134,99 evra, na si-vignette.com pa 129.50. 

Gre za portala »posrednika« med Darsom in kupci, ki za svojo »storitev« zaračunata lepo provizijo. Ker oglašujeta na googlu ju namreč iskalnik med zadetki ob iskanju pojma vinjeta uvrsti na prvi mesti in marsikateri nepozoren kupec taki prodajni strategiji nasede.

Ostanite obveščeni


Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.

Če bi kupec pogledal malo nižje, bi našel Darsov portal, ki prodaja vinjete, in nekatere druge spletne prodajalne brez provizije.

Portal elektronskavinjeta.si je v podjetja na Nizozemskem registriranega podjetja Roadwise Group B.V., ki stoji tudi za portaloma tollvignettes in 24toll.com - oba delujeta na podoben način. 

Enako je s portalom si-vignette.com, za katerim stoji isto podjetje kot za razvpitim portalom Vintrica, ki z dobro optimizacijo na googlu lovi premalo pozorne kupce vinjet po Evropi. Vsem naštetim je lastno, da prodajajo prave vinjete, a z deset ali več odstotno provizijo.

Na nateg je danes opozoril novinar 24UR Marko Gregorc.

@marko_gregorc JE DARS SPET PODRAŽIL VINJETE? ... in mediji o tem sploh niso nič poročali? Ne (mimogrede cene določa ministrstvo za infrastrukturo). So se pa pojavili številni dvomljivi podjetniki, ki posredujejo pri prodaji in ti poberejo 15 € provizije. Gre za legalen nateg, ker neumnosti in neprevidnosti ljudi ne moreš prepovedat, ampak sporoči frendu, da ti raje časi pijačo, kot vrže 15 € proč. #vinjete #dars #avtoceste #promet #nateg ♬ izvirni zvok - Marko Gregorc

Reporter

Ostanite obveščeni


Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.

REPORTER MEDIA, d.o.o. © 2008-2025

 

Vse pravice pridržane.