Ko je Večer objavil članek o tem, da evangeličanski duhovniki (za razliko od katoliških) od države ne dobivajo temeljnega mesečnega dohodka za verske uslužbence, se je tviteraš Nik Zimec zgražal: »Kaj je to zgodovinska ironija? Da država uslužbencem religije, ki je odgovorna za prvo slovensko knjigo, ne daje UTD, uslužbencem religije, ki je pa v kleti zažgala Cankarjeve knjige, pa podari 700€ na mesec.«
Takoj se je oglasil iški kaplan Ložar in mu odpisal: »Cankarjevo Erotiko je škof Jeglič najprej pokupil (Cankar je tako veliko zaslužil), potem pa jih je skuril. Ni jih kar tako zaplenil.«
»Če kupim Sveto pismo in ga javno zažgem, je to OK? Seveda ni. Knjig se ne zažiga. Je pa to zgodovinski odnos RKC do vsega drugačnega, vsega kar strogo ne paše v doktrino - prepovedati, uničiti, spraviti v pozabo,« je z njim polemiziral eden od tviterašev.
»Mislim da ste zašli s primarne teme. A kaj čem. Gospoda sem samo hotel popraviti, da je Jeglič Erotiko najprej pokupil. Ne pa kar zaplenil,« je vztrajal Ložar.
»Kupil jih je z namenom, da jih uniči. Da jih nihče ne more prebrati. Moderen inkvizicijski pristop,« mu je odvrnil drugi tviteraš.
Toda Ložar je vztrajal: »Škof Jeglič je bil zelo zanimiva osebnost in po svoje velik človek, saj je zgradil prvo slovensko gimnazijo oziroma bolje rečeno je zgradil gimnazijo, kjer so maturo v celoti opravljali v slovenščini in črno bela slika zato ne pride v poštev.«
Nato se je oglasil še tviteraš Andrej Albreht: »Škof Hren je zaslužen za kurjenje prvih slovenskih knjig.«
Tudi njega je Ložar popravil: »Škof Hren je zažgal nemške protestantske knjige. S tem je preprečil ponemčevanje, saj se je s protestantizmom širil nemški jezik in vpliv. Pri papežu pa je izprosil dovoljenje za uporabo Dalmatinove biblije, tako da ni tako negativen lik kot ga hočete slikati.«
Ivan Cankar je pesniško zbirko Erotiko izdal leta 1899, vendar jo je zaradi neprimerne tematike ljubljanski škof Anton Bonaventura Jeglič ukazal pokupiti in sežgati vseh 700 izvodov. Tri leta pozneje je Cankar je zbirko ponovno izdal z dodatnimi pesmimi. Nova izdaja Erotike je tako izšla kot Cankarjev protest zoper nekulturno dejanje ljubljanskega škofa.