»Objavljeni podatki o delu na domu na Radiu Slovenija predstavljajo le podatek o deležu sklenjenih pogodb, ki omogočajo delo na domu, ga pa ne predpisujejo,« izpostavlja Štular, ki ob tem poudarja, da je edina relevantna »informacija o odobrenem, predvsem pa dejansko opravljenem delu na domu«.
Na RTVS besnijo: na Radiu Slovenija so se Urbaniji prodali za delo od doma!
»Od vseh formalno odobrenih dni za delo na domu, ki so jih kolegice in kolegi Vala 202 imeli na voljo v maju, juniju in juliju 2023, je bilo izkoriščenih le 33 odstotkov. Od vseh opravljenih delovnih ur sodelavcev Vala 202 v teh treh mesecih je bilo na domu oddelanih 10,4 odstotka,« pravi o delu na domu za sodelavce Vala 202, med katerimi jih ima po podatkih uprave RTVS kar 93 odstotkov v pogodbi omogočeni delo od doma.
Po celoviti statistiki verjetno ni dvomiti o delovni kulturi v tej enoti, piše Štular. Sklicuje se tudi na uspešnost in poslušanost Vala 202, »ki je na prvem ali drugem mestu med najbolj poslušanimi programi v Sloveniji, ki je organizator izjemnih glasbenih dogodkov in spremljevalec največjih športnih prireditev v Sloveniji.«
»Delo na domu je oblika, ki se vse bolj uveljavlja v vseh sodobnih delovnih okoljih in ki jo podpiram, je tudi konkurenčna prednost delodajalca, ki je pozoren na svoje sodelavce, ki si v ekipi želi kreativne in zadovoljne ljudi, hkrati pa je pozoren tudi na absentizem, na njegove vzroke in podobno,« Štular še pravi o delu na domu.
Štularjev odziv objavljamo v celoti:
»Objavljeni podatki o delu na domu na Radiu Slovenija predstavljajo le podatek o deležu sklenjenih pogodb, ki omogočajo delo na domu, ga pa ne predpisujejo. Ta podatek v resnici ne pove skoraj nič, ustvarja pa zelo popačen vtis. Edina relevantna je namreč informacija o odobrenem, predvsem pa dejansko opravljenem delu na domu.
Ker ste v konkretnem zapisu, za katerega ste zaprosili za moj komentar, posebej izpostavili Val 202, naj navedem podatke iz sistema, ki na RTV zapisuje evidentiranje vsakovrstnega dela. Od vseh formalno odobrenih dni za delo na domu, ki so jih kolegice in kolegi Vala 202 imeli na voljo v maju, juniju in juliju 2023, je bilo izkoriščenih le 33 odstotkov. Od vseh opravljenih delovnih ur sodelavcev Vala 202 v teh treh mesecih je bilo na domu oddelanih 10,4 odstotka. Ti podatki kažejo precej drugačno sliko od tiste, ki si jo je bilo mogoče ustvariti po branju vašega članka. Tako je podobno po vsem Radiu Slovenija.
Po celoviti statistiki verjetno ni dvomiti o delovni kulturi v tej enoti. Če pa dodamo še uspešnost Vala 202, ki je na prvem ali drugem mestu med najbolj poslušanimi programi v Sloveniji, ki je organizator izjemnih glasbenih dogodkov in spremljevalec največjih športnih prireditev v Sloveniji, potem težko trdimo, da je z desetino opravljenega dela na domu kaj prav hudo narobe.
Delo na domu je oblika, ki se vse bolj uveljavlja v vseh sodobnih delovnih okoljih in ki jo podpiram, je tudi konkurenčna prednost delodajalca, ki je pozoren na svoje sodelavce, ki si v ekipi želi kreativne in zadovoljne ljudi, hkrati pa je pozoren tudi na absentizem, na njegove vzroke in podobno.
Če lahko na kratko komentiram še vaš naslov: delo na Radiu Slovenija smo začeli uveljavljati že pred začetkom pandemije covida-19, sedanji sistem potrjevanja dela na domu pa takoj po njej, sredi leta 2021.«