DeSUS zahteva odstop Janše, sicer napoveduje odhod iz koalicije
14. jan. 2013 17:16 Osveženo: 10:01 / 09. 8. 2017


Izvršni odbor stranke DeSUS zaradi ugotovitev protikorupcijske komisije zahteva odstop predsednika vlade Janeza Janše in napoveduje, da bo v nasprotnem primeru izstopil iz vladne koalicije, je po seji izvršnega odbora pojasnil predsednik DeSUS Karl Erjavec. Menijo, da bi moral odstopiti tudi ljubljanski župan Zoran Janković.
V DeSUS menijo, da je zelo malo možnosti, da lahko pride do oblikovanja nove koalicije. Po njihovem so najboljša rešitev predčasne volitve, je povedal Erjavec.
Podoben sklep je v soboto sprejel svet stranke DL, ki je Janši dal deset dni časa za odstop ali za vložitev zahteve za glasovanje o zaupnici v DZ. V nasprotnem primeru bo DL zapustila koalicijo.
O nadaljnjih potezah za izhod iz nastalega političnega položaja danes razpravljata tudi glavni odbor SLS in svet NSi.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke