Cerar z Janšo in drugimi predsedniki strank pri Pahorju
Slovenski politični vrh bo danes spregovoril o pozicioniranju Slovenije v kontekstu pričakovanih sprememb v EU. Predsednike strank ter predsednika vlade in DZ je po odločitvi Velike Britanije za izstop iz EU na delovni posvet povabil predsednik republike Borut Pahor, ki meni, da je nujno ostati v najbolj povezanem delu EU.
Od današnjega sestanka sicer še ni pričakovati konkretnega dogovora, pač pa bo namenjen predvsem izmenjavi stališč o dogajanju v EU po brexitu, pričakovati je tudi, da bo premier Miro Cerar prisotne seznanil s svojimi vtisi po nedavnem vrhu EU na to temo.
Pahor je že pred britanskim referendumom 23. junija javno opozarjal, da bo v primeru odločitve za izstop Velike Britanije iz EU v povezavi prišlo do radikalnejših, manj premišljenih in sunkovitejših sprememb. Zato bi po njegovi oceni veljalo doreči nekakšne smernice, ki bi omogočale vladi hitro odločanje, če bo potrebno.
V političnih strankah, tudi opozicijskih, so sklic posveta pozdravili, od njega pa pričakujejo predvsem izmenjavo stališč.