Luka Dončić po veliki zmagi: 'Počutim se ...

1714382871-006-cel-oli-240428-lv-1714382855842 Ekipa24.si

Celjani mislijo resno! Snubili Modrića in ...

Tadej Pogačar izgubil vodstvo na dirki po Valencii

Tadej Pogačar - Foto: Profimedia

Tadej Pogačar (UAE Emirates) je po včerajšnji tretji etapi koledarske dirke po Valencii izgubil skupno vodstvo in je po 18. mestu v etapi sedaj drugi. Pred njim je po 168 km od Orihuele do Torrevieje Avstralec Jack Haig (Mitchelton Scott), ki je bil v etapi sicer na 12. mestu.

Haig vodi pred Pogačarjem, še pet kolesarjev pa je do sedmega mesta razvrščenih v času trenutno vodilnega.

V ciljnem sprintu je etapo dobil Nizozemec Dylan Gorenewegen, moštveni kolega Primoža Rogliča v moštvu Jumbo-Visma, pred tretjim Matejem Mohoričem (Bahrain - McLaren) pa je bil še drugi Nizozemec Fabio Jakobsen (Deceuninck - QuickStep).

Šesti je bil Luka Mezgec (Mitchelton - Scott), četrti slovenski predstavnik na dirki Jan Polanc (UAE Emirates) pa je bil 31. med 38 kolesarji, ki so v cilj prišli v času zmagovalca.

Mohorič in Polanc sta v skupnem seštevku osmi in deveti, imata dve in pet sekund zaostanka za Haigom. Ta je bolj znan po gorskih etapah, nepričakovano pa je do svojega prvega vodstva v mednarodni poklicni karieri prišel po etapi s ciljnim sprintom.

Mezgec je 75. s štirimi minutami in pol zaostanka.