Tedenski horoskop: poleg utečenih smeri tudi ...

FOTO in VIDEO: Sobotna neurja: zalite hiše, toča...

Sin Rosvite Pesek je zaročen

gasper kramar Njena.si

Izgubil 95 kilogramov in osvojil nov cilj!

Rossiju deževna dirka v Silverstonu, Marquez na tleh

Italijan Valentino Rossi (Yamaha) je zmagovalec 12. dirke svetovnega prvenstva v motociklizmu. Na preizkušnji v Silverstonu, ki jo je zaznamovalo močno deževje, je v elitnem razredu motopGP premagal rojaka Danila Petruccija (Ducati), tretji pa je bil še en Italijan Andrea Dovizioso (Ducati).

Rossi je s četrto zmago v sezoni spet prevzel skupno vodstvo; dirko sta z moštvenim sotekmovalcem Špancem Jorgejem Lorenzom začela z enakim izkupičkom 211 točk, zdaj pa jih ima Italijan 236, danes le četrti Španec pa 224.

Še slabše kot Lorenzu se je godilo svetovnemu prvaku Marcu Marquezu (Honda), ki je osem krogov pred koncem padel in končal dirko, s tem pa praktično zapravil možnosti, da bi še posegel v boj za naslov prvaka, saj ostaja pri le 159 točkah.

Sezona v SP se bo nadaljevala na terenu Rossija, dirkališču v Misanu, čez 14 dni.