Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

parfumi Ekipa24.si

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

Ronaldo zabil več kot 100 golov za Portugalsko

Cristiano Ronaldo - Foto: Reuters

Nogometaši v ligi narodov so odigrali še zadnje tekme 2. kroga. Evropski prvak Portugalska je v ligi A gostoval na Švedskem in zmagal z 2:0. V ponovitvi finala svetovnega prvenstva 2018 je Francija premagala Hrvaško s 4:2, Belgijci so s 5:1 odpravili Islandce, Danci in Angleži pa so igrali 0:0.

V skupini 3 v ligi A je Portugalska gostovala na Švedskem. Gosti so se prvič razveselili v 45. minuti, ko je Cristiano Ronaldo zadel s prostega strela. To je bil zanj stoti gol v reprezentanci. Švedi so v 44. minuti ostali brez izključenega Gustava Svenssona. V 72. minuti je Ronaldo svojemu strelskemu izkupičku dodal še en zadetek za zmago z 2:0.

Francozi pa so gostili Hrvate. Ti so povedli v 16. minuti z golom Dejana Lovrena, preobrat pa sta skreirala Antoine Griezmann v 31. minuti in Dominik Livaković z avtogolom ob koncu prvega polčasa. Za Griezmanna je bil to 31. gol v izbrani vrsti, s čimer se je na petem mestu izenačil z Zinedinom Zidanom. Pred njima so le Thierry Henry (51), Michel Platini (41), Olivier Giroud (40) in David Trezeguet (34).

Josip Brekalo je v 55. minuti Hrvate pripeljal do novega izenačenja, a je Dayot Upamecano v 65. minuti zadel za novo vodstvo Francozov. Giroud pa je svoj 40. reprezentančni zadetek dosegel v 77. minuti z bele pike. Portugalci in Francozi imajo po dve zmagi v tej skupini.

V skupini 2 so Belgijci ugnali Islandijo. Axel Witsel (13.), Michy Batshuayi (17., 69.), Dries Mertes (50.) in Jeremy Doku (80.) so bili strelci za Belgijo, ki ima po dveh krogih dve zmagi. Danci pa so gostili Angleže in se z njimi razšli brez zadetkov.

V ligi C je v skupini 1 Luksemburg izgubil proti Črni gori z 0:1, Ciper pa proti Azerbajdžanu z enakim izidom. V skupini 2 je Armenija premagala Estonijo z 2:0, Gruzija in Severna Makedonija pa sta se razšli z 1:1.

V ligi D in skupini 2 je San Marino izgubil proti Lihtenštajnu z 0:2.