Razvnete strasti v SD: Milana Kučana razkuril ...

Velika drama kapetana Celja: Po tekmi z Domžalami...

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

luka doncic Ekipa24.si

Luka Dončić je postal del izbrancev in podpisal ...

Roglič v Veroni v lov na tretje mesto Gira

Slovenski kolesar Primož Roglič bo v današnji zadnji etapi dirke po Italiji, 17-kilometrski vožnji na čas v Veroni, lovil 23 sekund zaostanka za tretjim mestom v skupnem seštevku Španca Mikela Lande. Končni zmagovalec je že znan, to je Ekvadorec Richard Carapaz, ki ima pred Italijanom Vincenzom Nibalijem minuto in 54 sekund prednosti.

Landa za moštvenim kolegom Lando zaostaja 2:53 minute, Roglič pa 3:16 minute, zato je odprto le še vprašanje o končnem tretjem mestu. Nizozemec Bauke Mollema na petem mestu zaostaja že 5:51 minute.

Rogličev zaostanek za tretjim mestom bi bil še 10 sekund manjši, če ne bi bil po koncu sobotne etape kaznovan z deset sekundnim pribitkom, ker so ga slovenski navijači na predzadnjem vzponu dneva potiskali.

Kronometer bo dolg 17 kilometrov in se bo končal pred veronsko areno. Na sredi trase kolesarje čaka 4,1-kilometrski vzpon, ki bo bržčas napravil razliko, a pretiranih ni pričakovati.

Roglič je dobil oba letošnja kronometra na Giru, v zadnjem 102. dirke po Italiji pa bo lovil prve slovenske stopničke na kateri od tritedenskih dirk. Lani je na dirki po Franciji postavil najboljši rezultat, ko je bil četrti. Najboljši do zdaj je bil skupno na Giru leta 2004 Tadej Valjavec, ko je bil deveti.

Start današnje etape bo ob 13.40. Nastopila bosta še dva Slovenca Jan Polanc in Grega Bole.