Na Trgu svetega Petra odprli frizerski salon za brezdomce
17. feb. 2015 6:00 Osveženo: 10:01 / 09. 8. 2017


Na Trgu svetega Petra v Vatikanu je včeraj začel obratovati frizerski salon za brezdomce. Ob otvoritvi se je pred vrati salona, ki se nahaja pod kolonadami, zvrstila dolga vrsta ljudi, ki so želeli brezplačno striženje.
Striženje las in urejanje brade bodo v salonu izvajali vsak ponedeljek med 9. in 15. uro, ko so drugi saloni v Rimu zaprti, je poročala nemška tiskovna agencija dpa.
Sicer pa so pred nekaj dnevi v Vatikanu odprli tudi tuše za brezdomce, kjer se bodo ti lahko okopali.
Najnovejša pridobitev v Vatikanu vsem ni pogodu. Tako kritiki ugotavljajo, da v vrsti za ogled Bazilike svetega Petra vsak dan stoji tisoče turistov, medtem ko bo odslej v drugi vrsti, le nekaj metrov stran, na novo pričesko čakalo tudi nekaj deset brezdomcev.
Papež Frančišek si, odkar je bil pred skoraj dvema letoma izbran, prizadeva, da se Cerkev približa tistim, ki so pomoči potrebni. Zato rad brezdomcem razdeli dežnike in spalne vreče, ali nenapovedano obišče romsko četrt, še navaja dpa.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke