pogacar Ekipa24.si

Kocine pokonci... Poglejte, komu je Pogačar ...

Maribor se bo poklonil svetovnemu prvaku Gajserju

Tim Gajser - Foto: Profimedia

Drugo največje slovensko mesto bo danes prizorišče slavnostnega sprejema za slovenskega motokrosista Tima Gajserja, ki je drugič v karieri osvojil naslov svetovnega prvaka v elitnem razredu MXGP. Sprejem bo ob 18. uri na mariborskem Trgu svobode.

Gajser, ki je naslov potrdil 18. avgusta na dirki za veliko nagrado Italije v Imoli, tri dirke pred koncem sezone, bo še pred sprejemom na voljo tudi za sedmo silo na novinarski konferenci, ki bo ob 16. uri v mestni hiši.

Zatem se bo predstavil javnosti na slavnostnem sprejemu, ki ga organizira krovna nacionalna zveza za motošport in karting Avto-moto zveza Slovenije (AMZS).

Najboljši slovenski dirkač je v tej sezoni pokazal izjemno formo. Le enkrat je bil deseti, vse preostale vožnje je končal na višjih mestih, veliko večino na stopničkah, od tega je kar devetkrat zmagal.

V Imoli je naslov svetovnega prvaka potrdil s tretjim mestom, pretekli teden v švedski Uddevalli pa je bil drugi.

To je njegov drugi naslov svetovnega prvaka v razredu MXGP, prvega je osvojil leta 2016. Leto prej je bil svetovni prvak v razredu MX2.