Racman na Dobu: kdo od znanih menedžerjev je pred...

Skrito v raju: Del ekipe iz zakulisja kar preveč ...

luka doncic Ekipa24.si

Uau! Luka razkril, koliko avtomobilov ima trenutno...

Dragićeva trojka za novo slovensko osvojitev Istanbula (VIDEO)

Košarkarji Slovenije so v prijateljski tekmi v Istanbulu po podaljšku premagali Turčijo s 104:103 (21:26, 46:40, 73:62, 90:90).

* Dvorana Sinan Erdem, gledalcev 10.000.
* Turčija: Hazer 1 (1:2), Bitim 8 (6:6), Osman 24 (6:8), Saybir 5, Kabaca 2, Sanli 11 (3:5), Korkmaz 33 (12:14), Sengun 19 (8:15).
* Slovenija: G. Dragić 28 (7:8), Samar 4 (1:2), Nikolić 2, Prepelič 14 (6:7), Murić 10 (1:2), Dimec 4, Z. Dragić 7 (1:2), Čančar 12, Dončić 23 (5:8).
* Prosti meti: Turčija 36:50, Slovenija 20:28.
* Met za dve točki: Turčija 17:30, Slovenija 28:47.
* Met za tri točke: Turčija 10:38 (Korkmaz 5, Osman 2, Sanli 2, Sengun, Saybir), Slovenija 9:31 (Prepelič 2, Čančar 2, Dončić 2, G. Dragić, Murić, Samar).
* Skoki: Turčija 44 (30 + 14), Slovenija 43 (33 + 10).
* Osebne napake: Turčija 29, Slovenija 36.
* Pet osebnih: Tobey (24.), Dimec (35.), Sengun (44.).

Slovenska košarkarska reprezentanca je v okviru priprav na evropsko prvenstvo zabeležila novo zmago. Na prijateljski tekmi v Istanbulu je po podaljšku premagala Turčijo s 104:103.

Slovenija je tokrat nastopila z vsemi najboljšimi igralci, največ točk pa sta dosegla kapetan Goran Dragić, ki je zbral 28 točk in zadel odločilno trojko v podaljšku, ter Luka Dončić, ki ni igral zadnjih pet minut rednega dela ter v podaljšku, a vseeno vknjižil 23 točk in 10 skokov.

Izbranci selektorja Aleksandra Sekulića se bodo v soboto v Istanbulu pomerili še z Ukrajino, naslednji teden v sredo in soboto pa jih čakata zadnji prijateljski tekmi proti Srbiji v Stožicah in s Hrvaško v Celju.

Po uvodnih dveh prijateljskih tekmah z Nizozemsko in Črno goro se je Slovenija tokrat prvič v teh pripravah predstavila z vsemi najboljšimi. Selektor je na tribunah pustil Luko Rupnika, Jakoba Čebaška in Jurija Macuro, preostalim dvanajstim igralcem, ki jih še ima na pripravah, pa je priložnost za igro ponudil že v prvem polčasu.

Luka Dončić je v prvi četrtini dosegel enajst točk, Turčija pa je na začetku druge četrtine po nizu zadetih trojk povedla z 29:21. Slovenija se je hitro vrnila v igro, četudi na parketu ni bilo večine članov začetne peterke (Dončić, Goran in Zoran Dragić, Čančar, Tobey). Z delnim izidom 12:0 je prevzela vodstvo, ki ga do ni izpustila iz rok do zadnje sekunde rednega dela.

Turčija je namreč po zaslugi izjemno pristranskega sojenja trojice mladih turških sodnikov v zadnjih minutah nadoknadila zaostanek. Tri minute in pol pred koncem je ta znašal devet točk (80:71), 40 sekund pred koncem šest točk (88:82), ko je Edo Murić trinajst sekund pred koncem rednega dela položil žogo na tablo, vendar jo je turški igralec nepravilno blokiral, kar so sodniki spregledali, pa tri točke (89:86).

V podaljšku je slovenski selektor na klopi pustil Luko Dončića, osrednjo vlogo pa je prevzel Goran Dragić. Kapetan zlate reprezentance, ki je prav v tej dvorani 2017 postala evropski prvak, je v podaljšku dosegel enajst točk, vključno s trojko 18 sekund pred koncem za končnih 104:103.

Goran Dragić je v 30 minutah na parketu metal iz igre 10:18 (trojke 1:3, indeks 27). Luka Dončić je igral tri minute manj in iz igre metal 8:16 (trojke 2:7). Ob tem je imel še deset skokov v obrambi in pet podaj (indeks 26). Klemen Prepelič je prispeval 14 točk (trojke 2:4), dvanajst jih je dodal Vlatko Čančar (trojke 2:4), deset pa Edo Murić (11 skokov).