Prijavljeni ste kot
15. mar. 2016
Koalicijski partnerji si niso več povsem enotni glede podpore morebitnemu kandidatu za generalnega direktorja Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije (ZZZS) Samu Fakinu. Medtem ko poslanci SMC ne vidijo razloga za podporo, pa v SD napovedujejo, da ga bodo glasovali zanj, če bo prejel podporo skupščine ZZZS. V DeSUS o podpori še niso odločeni.
Nekdanji zaposleni Vegrada so v današnjem nadaljevanju sojenja zaradi obnove hiše Simone Dimic v ljubljanskih Murglah pojasnili, da je bil naročnik obnove partner Dimičeve Roman Horvat. Ta se danes zaradi obnove hiše tudi zagovarja na sodišču skupaj z nekdanjo prvo damo Vegrada Hildo Tovšak in njeno desno roko Matejem Košičem.
Komisija vlade za reševanje vprašanj prikritih grobišč spremlja postopke, ki jih vodi pristojno ministrstvo v zvezi s Hudo Jamo. Trenutno so aktivnosti usmerjene v pripravo razpisa za izkop še preostalih posmrtnih ostankov žrtev iz jaška v rovu sv. Barbare, ki jih bodo začasno premestili v kostnico v Mariboru, sta pojasnila predsednik in član komisije, Jože Dežman in Mitja Ferenc.
Včerajšnje orkestrirano medijsko poročanje o visokih honorarjih, ki jih je kot profesor na fakulteti za varnostne vede (FVV) prejel samostojni poslanec Bojan Dobovšek, ima jasno politično ozadje. Po naših virih je zgodbo o honorarjih na mariborski univerzi, kamor spada tudi FVV, plasirala največja vladna stranka SMC, s katero se je Dobovšek razšel kmalu po volitvah, nedavno pa ustanovil zavod Dobra država, ki naj bi prerasel v stranko in na volitvah nagovarjal volivce, razočarane nad premierjem Mirom Cerarjem.
"Ne boste verjeli, ampak je res. Zloglasna zaščitnica banksterjev preganja generala Krkoviča po Kazenskem zakonu SFRJ," je na twitterju zapisal Janez Janša in zraven objavil vabilo Tonetu Krkoviču na sodišče zaradi suma storitve kaznivega dejanja umora. Šlo naj bi za sestrelitev helikopterja nad Rožno dolino v Ljubljani v času osamosvojitvene vojne leta 1991, ko sta umrla pilot in kopilot.
Inšpektorat za javni sektor je prejel poročilo o popravljalnih ukrepih z vseh fakultet, na katerih je ugotovil nepravilnosti pri izplačevanju dodatka za pripravljenost. Za fakulteto za družbene vede in ekonomsko fakulteto je ugotovil, da ukrepov nista izvedli v celoti, zato jima je določil dodatni rok, so pojasnili na ministrstvu za javno upravo.
Predsednica ZaAB in nekdanja premierka Alenka Bratušek bo najverjetneje morala na sodišču pojasniti okoliščine svoje kandidature za evropsko komisarko, piše današnje Delo. Tožilstvo je po poročanju časnika vložilo predlog za posamezna preiskovalna dejanja, kot priče pa bi poleg tedanjih ministrov zaslišalo tudi predsednika države in vlade.
Iz ljubljanskega svetniškega kluba Združena levica sta pozno v ponedeljek izstopila svetnika Denis Striković in Emilija Mitrović. Kot sta zapisala, bosta po novem delovala v klubu samostojnih svetnikov, saj se nista strinjala s populistično a priori opozicijsko držo in nekonstruktivnim delovanjem. Tretja svetnica ZL je Nataša Sukič.
Na civilnopravni šoli v organizaciji Centra za izobraževanje v pravosodju bo sodnike poučeval kar novinar Marcel Štefančič, prijatelj drugega novinarja Alija Žerdina, ki je mož direktorice omenjenega centra sodnice Tadeje Jelovšek.
Slovenija z vabilom ruskemu predsedniku Vladimirju Putinu na slovesnost pri Ruski kapelici ne krši nobenih omejitev EU, je včeraj v Bruslju poudaril zunanji minister Karl Erjavec. Vabilo predsednika republike Boruta Pahorja zelo močno podpira, v EU pa zaradi tega po njegovih besedah ni nikakršnega vznemirjenja ali odzivov.
Člani komisije DZ za nadzor obveščevalnih in varnostnih služb so spregovorili o novih nalogah, s katerimi se bodo pristojne službe morale soočiti v novih okoliščinah migrantske krize, je po seji povedal predsednik komisije Branko Grims. Opozoril je, da bodo ilegalni migranti iskali nove poti preko meje, gotovo tudi s pomočjo kriminalnih združb.
DZ se bo danes sestal na izredni seji, da bi razpravljal o upravljanju državnega premoženja. Razpravo so zahtevali v opozicijskih poslanskih skupinah SDS, NSi in nepovezanih poslancev, kjer vladi očitajo kršenje strategije upravljanja državnega premoženja, sklepov pa po sedemurni razpravi ni pričakovati.
Policija je včeraj pozno zvečer preklicala iskanje osemletnega Timoteja Šenka, saj so ga živega in zdravega našli na območju Škofljice, so sporočili s Policijske uprave Ljubljana.
14. mar. 2016
V SDS so danes zavrnili poročanje nekaterih medijev o nezadovoljstvu v stranki in namige, da naj bi več poslancev SDS želelo pod okrilje NSi. Po oceni SDS nekatere medije "bolijo in skrbijo javnomnenjske ankete", ki SDS uvrščajo na prvo mesto. Tudi poslanec NSi Jernej Vrtovec je zanikal, da bi na vrata NSi že potrkal kateri od poslancev SDS.
V tožbi poslanca SDS Branka Grimsa proti Mladini je na ljubljanskem okrožnem sodišču pričal predstavnik za stike z javnostjo SDS in nekdanji strankin poslanec Miro Petek. Dejal je, da je bil Grims velikokrat tarča medijev, kar ga je sicer jezilo, a je to prenesel. Objava njegove družine pa je bila kaplja čez rob in ga je zelo prizadela, je dodal.
Predsednik republike Borut Pahor je poslal vabilo ruskemu predsedniku Vladimirju Putinu za udeležbo na slovesnosti pri Ruski kapelici 31. julija, so danes sporočili iz urada predsednika. Vabilo nosi današnji datum, Pahor pa v njem med drugim prizna, da imata s Putinom nekatere "različne poglede", a to le še "dodatno spodbuja potrebo po dialogu".
Gen-I je monopolna družba za prodajo električne energije iz nuklearke v Krškem, člani uprave tega trgovca z elektriko pa živijo v razkošnih vilah.
Arbitražno sodišče, ki naj bi določilo mejo med Slovenijo in Hrvaško, je za četrtek, 17. marca, razpisalo ustno obravnavo. Obravnava bo potekala en dan in za zaprtimi vrati, so danes sporočili iz Stalnega arbitražnega sodišča v Haagu, ki deluje kot registrar za ad hoc arbitražno sodišče med Slovenijo in Hrvaško. Da se Hrvaška ne bo udeležila obravnave, pa je danes v Bruslju povedal hrvaški zunanji minister Miro Kovač. Ob tem je napovedal, da bo kmalu obiskal Slovenijo, ter izrazil prepričanje, da bosta državi zagotovo našli rešitev na podlagi mednarodnega prava in dvostranskih pogajanj.