Prijavljeni ste kot
14. jun. 2024
Šele praksa bo pokazala, ali je le opozorilo vlade funkcionarjem namesto dodatnih pravil ob dajanju referenc ponudnikom na trgu ustrezno, so za STA navedli na KPK. Vlada namreč ne vidi potrebe po dodatni ureditvi tega področja, kar je priporočila KPK. Ta sicer zaznava napredek glede odzivanja na priporočila v primerjavi s prejšnjo vlado.
27. maj. 2024
Na KPK preteklo leto ocenjujejo kot zahtevno, a uspešno, ob tem pa opozarjajo na iskanje obvodov zakonodaje. Največ pravnomočno zaključenih ugotovitev o kršitvah zakona o integriteti in preprečevanju korupcije je bilo na področjih integritete, nasprotja interesov in omejitev poslovanja, zato jih je treba v družbi resneje nasloviti, so poudarili.
22. maj. 2024
Klemen Grošelj zdaj vodi evropsko listo Zelenih Slovenije. Pri projektu so mu pomagali ljudje iz kroga Gregorja Golobiča, kjer pripravljajo alternativno stranko, ki bi povezala razočarance nad Robertom Golobom.
16. maj. 2024
Kriminalisti so na območju PU Ljubljana in Maribor preiskali stanovanjske in poslovne prostore ter državni organ zaradi suma zlorabe uradnega položaja pri razpisu za financiranje projektov, so za STA potrdili na PU Ljubljana. Po informacijah STA gre za preiskavo, povezano z razpisom, zaradi katerega je odstopila ministrica Sanja Ajanović Hovnik.
12. maj. 2024
Vsak državljan ali tujec lahko kadarkoli na spletu dostopa do podatkov o premoženju hrvaških politikov, v Sloveniji pa se je politika odločila, da jih bo skrila pred javnostjo.
8. maj. 2024
Parlament kot politični organ ne more odločati o strokovnem vprašanju, zato je za ugotavljanje nezdružljivosti funkcij v primeru ustavnega sodnika Klemna Jakliča kot strokovni organ pristojna KPK, meni predsednica DZ Urška Klakočar Zupančič. Želi pa si, da bo organ, ki bo odločal o zadevi, imel dovolj poguma, je dejala v pogovoru za STA.
KPK bo po prejetem dopisu mandatno-volilne komisije DZ, v katerem je ta prijavo o sumu nezdružljivosti funkcij ustavnega sodnika Klemna Jakliča vrnila KPK, za mnenje zaprosila pripravljavca zakonodaje - pravosodno ministrstvo. Ob tem KPK zavrača namige, da beži od odgovornosti, in opozarja na neustrezno ureditev področja nezdružljivosti funkcij.
7. maj. 2024
Po tem ko je Komisija za preprečevanje korupcije (KPK) prijavo o sumu nezdružljivosti funkcij ustavnega sodnika Klemna Jakliča odstopila DZ, jo slednji zdaj vrača komisiji. DZ skladno z zakonodajo ni pristojen za izvajanje določb o nezdružljivosti ustavnih sodnikov, v dopisu odgovarja predsednica mandatno-volilne komisije Janja Sluga.
5. maj. 2024
Slovenska politična elita še naprej želi skrivati svoje premoženje pred javnostjo. Sedanja ureditev ustreza tako premierju Robertu Golobu kot prvaku SDS Janezu Janši.
3. maj. 2024
Nekdanji predsednik programskega sveta Radiotelevizije Slovenija (RTVS) Peter Gregorčič je ustavnega sodnika Roka Čeferina prijavil na Komisijo za preprečevanje korupcije (KPK). Meni, da je Čeferin kršil določbe o nasprotju interesov s sodelovanjem pri oceni ustavnosti novele zakona o RTVS, ki jo je decembra na sodišče vložil DS.
29. apr. 2024
Komisija za preprečevanje korupcije je prijavo o sumu nezdružljivosti funkcij ustavnega sodnika Klemna Jakliča odstopila DZ. KPK namreč ni pristojna za presojo sumov kršitev nezdružljivosti funkcij ustavnih sodnikov, so sporočili. Bodo pa nadaljevali obravnavo zadeve z vidika pristojnosti na področjih omejitev poslovanj in premoženjskega stanja.
22. apr. 2024
Predsednica republike Nataša Pirc Musar se je danes odzvala na očitke ustavnemu sodniku Klemnu Jakliču, da je poleg sodniške funkcije imel tudi popoldanski s. p. Predsednica od najvišjih funkcionarjev, kamor sodijo tudi ustavni sodniki, pričakuje najvišjo integritetno držo, zato je prav, da se primer razčisti do konca, je poudarila.
Komisija za preprečevanje korupcije (KPK) je uvedla predhodni preizkus glede ustavnega sodnika Klemna Jakliča, ki je bil v času opravljanja funkcije pet let tudi popoldanski samostojni podjetnik, čeprav je ustavnim sodnikom prepovedana pridobitna dejavnost. A na KPK dodajajo, da niso pristojni za presojo nezdružljivosti funkcij sodnikov.
17. apr. 2024
Predsednica republike Nataša Pirc Musar je v uradnem listu objavila nov poziv za zbiranje kandidatur za namestnika predsednika Komisije za preprečevanje korupcije (KPK). Rok za prijavo je 13. maj. Poziv je potreben, ker zdajšnjemu namestniku Simonu Savskemu 31. julija poteče mandat, predsednica pa se po prvem pozivu ni odločila za kandidata.
9. apr. 2024
Županja občine Ruše Urška Repolusk je Komisijo za preprečevanje korupcije (KPK) leto dni prepozno obvestila o spremembi premoženjskega stanja, pridobitvi solastništva stanovanja, zato je dobila kazen, danes poroča časnik Večer. Županja pravi, da je globo v višini 400 evrov poravnala.
5. apr. 2024
Upravno sodišče je zavrglo tožbo predsednika vlade Roberta Goloba zoper odločitev Komisije za preprečevanje korupcije (KPK). KPK je namreč zavrnila Golobovo zahtevo za izločitev namestnika predsednika KPK Simona Savskega iz postopka preiskave domnevnih pritiskov predsednika vlade na zaposlene na ministrstvu za notranje zadeve.
3. apr. 2024
Upravno sodišče je zavrnilo tožbo nekdanjega nadzornika Slovenske tiskovne agencije (STA) Radovana Cerjaka, s katero je ta izpodbijal ugotovitve KPK o kršenju integritete. Cerjak je integriteto kršil s tem, ko je spomladi leta 2021 s seje nadzornega sveta STA odnesel pogodbo z naročnikom tržnih storitev, ki je bila označena kot poslovna skrivnost.
9. mar. 2024
Ljubljanski podžupan Samo Logar se seli iz prostorov na Dalmatinovi 7 v Ljubljani, v katerih ima sedež njegova odvetniška družba, katere solastnik je skupaj z odvetnikom Jurijem Klešnikom. Ko smo ga o tem vprašali, je prekinil klic, nato pa izklopil telefon.