Revija Reporter
Svet

Venezuela za parlamentarne volitve predpisala 50-odstotne ženske kvote

STA

13. jul. 2015 13:22 Osveženo: 10:01 / 09. 8. 2017

Deli na:

Venezuelska osrednja volilna komisija je za parlamentarne volitve, ki bodo v Venezueli 6. decembra, predpisala 50-odstotne ženske kvote. Politične stranke morajo tako na svojih listah kandidatov imeti polovico moških in polovico žensk.

Nova pravila tako predvidevajo enako število kandidatov obeh spolov. Prav tako morajo biti najboljša mesta na listah enakopravno razdeljena med spoloma. Z novimi pravili naj bi dosegli večjo zastopanost žensk v političnih institucijah, so sporočili iz komisije.

Vodja komisije Tibisay Lucena je poleg tega ženske pozvala k sodelovanju, ki bi preseglo zamejenost političnih strank. "Velike teme morajo prevladati nad strankarskimi razhajanji. Pravica do življenja brez nasilja in nadlegovanja na delu so skupne točke. So teme, ki se dotikajo vseh socialnih in političnih plasti," je povedala po poročanju nemške tiskovne agencije dpa.