Revija Reporter
Svet

V Chicagu letos že 2000 žrtev nasilja z orožjem

STA

6. jul. 2016 7:32 Osveženo: 10:01 / 09. 8. 2017

Deli na:

V tretjem največjem mestu ZDA Chicagu je bilo letos že 2000 žrtev nasilja z orožjem, od tega 319 smrtnih, poroča časopis Chicago Tribune. V celotnem letu 2015 je bilo žrtev nasilja z orožjem 2988, ubitih pa je bilo pol manj ljudi kot v prvi polovici letošnjega leta.

Številko 2000 je Chicago dosegel okrog praznika 4. julija, ko so bile ubite štiri osebe, 46 pa jih je bilo ranjenih. Lani je bilo v mestu za dan neodvisnosti ubitih sedem ljudi, ranjenih pa 40.

Letos je bilo mrtvih manj morda tudi zaradi agresivne akcije policije, ki je v petek pred praznikom izvedla več racij med uličnimi tolpami in za zapahe spravila 88 ljudi. Med njimi je bilo 55 znanih kriminalcev, ki so morali praznike preživeti v zaporu.