Celoten projekt postavitve zidu na meji z Rusijo naj bi Ukrajino po poročanju nemške tiskovne agencije dpa stal okoli sto milijonov evrov.
Kijev želi znova pridobiti nadzor nad mejo na vzhodu Ukrajine, ki ga je izgubil po spopadih s proruskimi separatisti. Prozahodno usmerjena ukrajinska vlada Moskvi očita, da preko meje oskrbuje separatiste z orožjem in borci.
Jacenjuk se je na današnji izredni seji ukrajinske vlade, ki jo je prenašala državna televizija, še zavzel za to, da bi Ukrajina v svoji novi vojaški doktrini Rusijo opredelila kot agresorja. "To je edina država, ki ogroža našo ozemeljsko celovitost," je poudaril in dodal, da Ukrajina od vrha zveze Nato v Walesu pričakuje znatno podporo. "Naš cilj je poseben status v odnosih z Natom," je pojasnil.
Ukrajina načrtuje obrambni zid na meji z Rusijo
3. sep. 2014 14:41 Osveženo: 10:00 / 09. 8. 2017
Ukrajina namerava ob 2000 kilometrov dolgi meji z Rusijo postaviti obrambni zid. "Želimo resnično zaščito," je gradnjo zidu danes v Kijevu utemeljil ukrajinski premier Arsenij Jacenjuk. V Kijevu naj bi med drugim razmišljali tudi o električni ograji z minami in bodečo žico, še poročajo tuje tiskovne agencije.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke