Prepoved Twitterja je v veljavo stopila 20. marca, potem ko so na tem omrežju zaokrožili zvočni posnetki, ki turškega premiera Recepa Tayyipa Erdogana in njegove tesne sodelavce povezujejo s korupcijskim škandalom.
Blokada Twitterja pred ključnimi nedeljskimi lokalnimi volitvami v Turčiji je sprožila val ogorčenja tako na domačih kot tudi tujih tleh. Turčijo so ostro kritizirale skupine za človekove pravice in njene zahodne zaveznice.
Uporabniki Twitterja so se sicer blokadi lahko izognili z uporabo omrežja preko aplikacije na mobilnih telefonih in spremembo spletnih nastavitev, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
Erdoganova vlada je blokirala tudi spletni portal za video vsebine YouTube, saj se je na njem pojavil zvočni posnetek, ki naj bi nastal s prisluškovanjem visokim turškim politikom, ko so razpravljali o morebitni vojaški akciji v Siriji.
Turško ustavno sodišče: Erdoganova prepoved Twitterja krši pravice
3. apr. 2014 5:00 Osveženo: 10:00 / 09. 8. 2017
Turško ustavno sodišče je včeraj razsodilo, da vladna prepoved družbenega omrežja Twitter krši pravice. Sodišče je tako odredilo, da mora vlada prepoved odpraviti. S tem je državnemu uradu za telekomunikacije TIB in ministrstvu za komuniciranje poslalo sporočilo, naj "storita, kar je prav", je poročala turška televizija NTV.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke