Za sodelovanje Kanade v napadih je glasovalo 157 poslancev na čelu z vladajočimi konservativci premierja Stephena Harperja. Proti je glasovalo 134 poslancev, vključno z opozicijskimi Novi demokrati in liberalci.
Harper je izključil možnost napotitve kopenskih enot, bo pa 69 vojakov iz vrst posebnih sil še naprej svetovalo iraškim varnostnim silam, ki se z Islamsko državo borijo na severu Iraka.
Bela hiša je že pozdravila odločitev Kanade. Ta se bo v napadih na skrajneže v Iraku, ki potekajo pod vodstvom ZDA, pridružila Belgiji, Danski, Franciji, Nizozemski in Veliki Britaniji. ZDA skupaj s petimi arabskimi zaveznicami obstreljujejo tudi položaje skrajnežev v sosednji Siriji.
Islamska država je stopila v središče mednarodne pozornosti minulo poletje, ko so njeni borci v bliskoviti ofenzivi zavzeli obsežna območja na severu in zahodu Iraka. Nadzorujejo tudi območja v Siriji in so na skupnem ozemlju razglasili kalifat.
Zahodne vlade se po eni strani bojijo, da bi IS lahko v prihodnosti izvedla napade tudi v tujini, trenutno pa so njihova največja skrb nove osvojitve v Iraku in vračanje tujih borcev, ki se borijo na njeni strani, v domovine, še piše AFP.
Tudi Kanada bo udarila po Islamski državi
8. okt. 2014 11:29 Osveženo: 10:00 / 09. 8. 2017
Kanadski parlament je v torek potrdil sodelovanje države v napadih na položaje sunitskih skrajnežev iz Islamske države (IS) v Iraku. Na pot na Bližnji vzhod se bo odpravilo približno 600 pripadnikov zračnih sil in šest vojaških letal ter več drugih vojaških plovil, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke