Stranka AfD zahteva kazenski pregon Merklove zaradi tihotapljenja ljudi
9. okt. 2015 11:38 Osveženo: 10:01 / 09. 8. 2017


Stranka Alternativa za Nemčijo (AfD) je danes sporočila, da bo zahtevala kazenski pregon kanclerke Angele Merkel, in sicer zaradi tihotapljenja ljudi, česar naj bi bila kriva zaradi odprtja meja za migrante pred mesecem dni.
Stranka, ki je bila sprva uperjena proti reševanju evrskih držav v krizi, po notranji preobrazbi pa je sedaj osredotočena na nasprotovanje migrantom, je v Berlinu napovedala, da namerava na policiji vložiti formalno kazensko ovadbo.
"Merklova je delovala kot tihotapka ljudi," je po poročanju nemške tiskovne agencije dpa ob tem dejal podpredsednik AfD Alexander Gauland.
AfD ni zastopana v bundestagu, a njeni člani sedijo v parlamentih več zveznih dežel. Glede na javnomnenjske raziskave uživa več kot šestodstotno podporo volivcev.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke