Revija Reporter
Svet

S hrvaškim strelivom proti islamskim skrajnežem

STA

25. sep. 2014 5:00 Osveženo: 10:00 / 09. 8. 2017

Deli na:

Hrvaška je ZDA donirala strelivo, ki ga bo ameriška vojska uporabila v borbi proti Islamski državi, je včeraj v New Yorku ob robu zasedanja Generalne skupščine Združenih narodov za hrvaške medije povedala zunanja ministrica Vesna Pusić. "S tem prispevamo v boju proti terorizmu," je dejala, kot poroča hrvaška tiskovna agencija Hina.

Hrvaški premier Zoran Milanović je že avgusta napovedal, da bo Hrvaška iz vojaških zalog donirala Američanom orožje in da je že tudi v preteklosti pošiljala viške orožja ZDA.

Pusićeva je zdaj pojasnila, da bo to donirano strelivo zdaj uporabljeno v boju proti Islamski državi, ki je zasedla obsežna območja v Iraku in Siriji.

Hrvaška zunanja ministrica se sicer v New Yorku skupaj s hrvaškim predsednikom udeležuje zasedanja GS ZN.