Reporter
Reporter
Naroči

Rusi podaljšujejo prvomajske praznike, da bi zajezili širitev virusa


Ruski predsednik Vladimir Putin je danes sporočil, da bodo dnevi na začetku maja v Rusiji dela prosti, saj bodo podaljšali praznike. S tem želijo zajeziti širjenje okužb z novim koronavirusom.

vladimir putin re.jpg
Reuters
Ruski predsednik Vladimir Putin.

STA
 

Velikost pisave

Manjša
Večja
 

"Če mislite, da je to potrebno, potem naredimo to. Danes bom podpisal ustrezen dekret," je povedal Putin v pogovoru z vodjo ruskega urada za nadzor nad javnim zdravjem Rospotrebnadzor Ano Popovo, poročajo tuje tiskovne agencije.

Ta je povedala, da bo obdobje dela prostih dni v veljavi od 1. do 10. maja. Dnevi med 4. in 7. majem bi morali sicer biti običajni delovni dnevi. 1. in 9. maj sta v Rusiji praznika.



Z ukrepom želijo omejiti čas, ki ga Rusi preživijo na javnem potniškem prometu in njihovo izpostavljenost virusu, je pojasnila Popova.

Ruske oblasti v zadnjem času sicer niso sprejemale strogih ukrepov za zajezitev virusa. Večino so odpravili, tako da je življenje v Moskvi že od začetka leta skoraj običajno. Pri spopadanju z virusom se močno zanašajo na svoja cepiva proti covidu, tudi na Sputnik V.

Ostanite obveščeni


Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.



Rusija sodi med najhuje prizadete države v pandemiji covida-19 na svetu. Po podatkih ruskega statističnega urada je v povezavi z virusom umrlo več kot 224.000 ljudi. To je precej več od navedb zdravstvenega ministrstva, ki je danes sporočilo, da je umrlo 107.501 covidnih bolnikov.

Reporter

Ostanite obveščeni


Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.

REPORTER MEDIA, d.o.o. © 2008-2025

 

Vse pravice pridržane.