"Vlada je dobila priložnost, da policijsko preiskavo spremeni v vojaško okupacijo ameriškega mesta. Ta poteza brez primerjave bi nas morala prestrašiti bolj kot sam napad," je za svobodnjaško spletno stran Lewa Rockwella dejal Paul.
Najbolj zaskrbljujoče so bile zanj hišne preiskave v času lova na oba osumljenca Džoharja in Tamerlana Carnajeva v predmestju Watertown. "Spominjale so me na vojaški udar v banana republiki. Nasilno zaprtje mesta, militaristična policija v tankih na ulicah. Oborožene preiskave od vrat do vrat brez preiskovalnih nalogov. Družine vržene na cesto z naperjenim orožjem," je med drugim svoje vtise navedel Paul.
Za nekdanjega kongresnika vse to ni bilo niti najmanj potrebno, ker je 19-letnega osumljenca Džoharja Carnajeva na koncu odkril državljan, ko je policija začasno prekinila blokado oziroma policijsko uro. "Odkril ga je državljan in ne policija. Identificirali so ga zasebni državljani in ne policijske nadzorne kamere," je dejal Paul.
Ron Paul: Posredovanje policije v Bostonu hujše od napada
1. maj. 2013 5:00 Osveženo: 10:01 / 09. 8. 2017
Nekdanji kongresnik iz Teksasa in republikanski predsedniški kandidat Ron Paul je kritiziral posredovanje oblasti po bombnem napadu v Bostonu 15. aprila in ga označil za hujše, kot je bil sam napad.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke