Dan pred začetkom zgodovinskega obiska Iraka se je papež Frančišek poklonil vsem Iračanom, ki so v preteklih letih trpeli zaradi nasilja. V Iraku namreč želi deliti sporočilo odpuščanja in sprave po letih vojne in terorizma. "Prihajam kot romar miru v iskanju bratstva, ki ga spodbuja želja, da skupaj molimo in skupaj hodimo, tudi z brati in sestrami drugih veroizpovedi," je dodal.
Program prvega papeževega obiska v Iraku ter obenem tudi prvega po začetku pandemije je natrpan. Med drugim se bo danes sestal s političnim vrhom, med obiskom pa bo vodil maše v Bagdadu, Erbilu in Uru.
Papež upa, da bo z obiskom v Iraku tlakoval pot podpisu dokumenta o dialogu med kristjani in muslimani. V okviru teh prizadevanj se bo v mestu Nadžaf v soboto sešel z visokim šiitskim predstavnikom, ajatolo Alijem Sistanijem. To srečanje velja za enega od vrhuncev papeževega obiska v Iraku.
Zaradi preganjanja se je število kristjanov v Iraku, ene najstarejših krščanskih skupnosti na svetu, močno zmanjšalo. Medtem ko jih je po podatkih francoske tiskovne agencije AFP pred strmoglavljenjem režima Sadama Huseina leta 2003 v tej državi živelo še okoli 1,5 milijona, jih je danes le še 400.000.
Papež Frančišek na zgodovinskem obisku v državi, kjer brutalno iztrebljajo kristjane
5. mar. 2021 7:14 Osveženo: 7:19 / 05. 3. 2021
Papež Frančišek danes začenja štiridnevni obisk v Iraku. To bo gesta solidarnosti s staro, a vse manjšo skupnostjo kristjanov v Iraku ter povezovanja z muslimani. Papež v državo prihaja sredi drugega vala pandemije covida-19 ter vnovičnega izbruha nasilja. Prvi obisk katerega od papežev v Iraku mnogi označujejo za zgodovinskega.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke