Reporter
Reporter
Naroči

Oklofutal je predsednika, zdaj se bo najmanj štiri mesece hladil za rešetkami (VIDEO)


Sodišče je včeraj na 18 mesecev zapora, od tega 14 mesecev pogojno, obsodilo moškega, ki je pred dnevi francoskemu predsedniku Emmanuelu Macronu prisolil zaušnico. Tožilstvo je klofuto 28-letnega Damiena Tarela označilo za "v celoti nesprejemljivo" in "dejanje namernega nasilja".

emmanuel macron klofuta.jpg
YouTube
Trenutrek, ko je proti Macronu poletela klofuta

STA
 

Velikost pisave

Manjša
Večja
 

Obsojeni je bil v priporu v Valencu od incidenta v torek in se je odrekel sojenju. Zaradi obtožbe napada na javnega uslužbenca mu je grozilo do tri leta zapora in globa v višini 45.000 evrov, poroča francoska tiskovna agencija AFP.

Brezposelni Tarel je v sredo med zaslišanjem dejal, da mu je blizu gibanje rumenih jopičev ter da je takrat, ko je predsedniku države prisolil zaušnico, deloval impulzivno in da ni razmišljal, ko je želel izraziti svoje nezadovoljstvo.

Reporter

Ostanite obveščeni


Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.

REPORTER MEDIA, d.o.o. © 2008-2025

 

Vse pravice pridržane.