profimedia-0808999589 Svet24.si

Umrl komaj 15-mesečni sin slavnega MMA borca

toplotna črpalka1 Svet24.si

Obljubljal toplotne črpalke, vzel pa le denar

870457_151-vatikan Necenzurirano

Ko znani lobist pelje slovenske gradbince v ...

jansa orban fb1 Reporter.si

Janša nima ugleda v Bruslju, on seže le do ...

doncic dallas Ekipa24.si

Dončić je razkril, kaj se dogaja z njegovim ...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Kraljeva družina - Orgije in droga na zasebnih ...

oblak danilovic Ekipa24.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

Naročilo knjige OZADJE REPORTERJA IN MAGA
Svet

Neverjetno: Reuters primerja Trumpa z avtoritarnimi režimi

Deli na:
Neverjetno: Reuters primerja Trumpa z avtoritarnimi režimi

Foto: Getty Images

Agencija Reuters bo Trumpovo Belo hišo pokrivala kot avtoritativne ali nevarne režime; Trumpovo administracijo primerja s Kitajsko, Turčijo, Egiptom.

Glavni urednik tiskovne agencije Reuters Steve Adler je svojim novinarjem naročil dodatno previdnost pri pokrivanju administracije ameriškega predsednika Donalda Trumpa in jim priporočil, da uporabijo izkušnje pri pokrivanju drugih avtoritativnih ali nevarnih režimov po svetu.

Kot primere je navedel Turčijo, Egipt, Irak, Jemen, Tajsko, Kitajsko, Zimbabve in seveda Rusijo. "Ne zgodi se vsak dan, da ameriški predsednik označi novinarje za najbolj nepoštena človeška bitja na svetu, njegov glavni strateg pa za opozicijsko stranko. Zato ne preseneča, da je veliko vprašanj o tem, kako pokrivati novo administracijo," je sporočil Adler.

Novinarji naj uporabijo izkušnje, ki so jih dobili v državah, kjer so se srečali s cenzuro, pravnim pregonom, zanikanjem vizumov in celo fizičnimi grožnjami. Ob tem naj se ne ubadajo preveč z uradnim dostopom in tem kar dobijo od administracije, ker te informacije nimajo velike vrednosti. "V Iranu nismo imeli uradnega dostopa, vendar je bilo naše poročanje izjemno dobro," meni Adler in priporoča zanašanje na vire. Nikoli pa naj se ne pustijo ustrahovati.

Prav tako jim priporoča, naj ohranijo mirno kri in se ne pustijo sprovocirati v javne komentarje, čeprav se to zdi morda še kako razumljivo. "Sedaj smo dobili priložnost, da uporabimo veščine, ki smo jih pridobili v veliko hujših krajih po svetu in vodimo s primerom, ko zagotovimo sveže, uporabne in zgovorne informacije," priporoča Adler.