Reporter
Reporter
Naroči

Nemčija na Bavarsko pošilja dodatnih 850 policistov


Nemška policija je danes napovedala, da bo v južno zvezno deželo Bavarsko, ki je najbolj na udaru migrantskega vala, napotila dodatnih 850 policistov, poroča nemška tiskovna agencija dpa.


STA
 

Velikost pisave

Manjša
Večja
 

Dodatni policisti bodo varovali mejo z Avstrijo in pomagali pri registraciji migrantov, ki prihajajo v Nemčijo z juga. V obmejnih krajih Freilassing in Kempten bodo vzpostavili tudi dve novi policijski postaji, so sporočili z münchenske policije.

Bavarska vlada je zelo kritična do preveč odprte politike kanclerke Angele Merkel do beguncev, kar je povzročilo napetosti v vladajoči koaliciji. Na Bavarskem vladajoča CSU, sestrska stranka CDU kanclerke Merklove, že več tednov poziva k strožjemu nadzoru meje. Bavarska je vstopna točka za večino migrantov in beguncev, ki prihajajo v Nemčijo po t. i. balkanski poti.

Ključne besede
Reporter

Ostanite obveščeni


Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.

REPORTER MEDIA, d.o.o. © 2008-2025

 

Vse pravice pridržane.