Reporter
E-novice
Digitalna naročnina
Reporter
Naroči

Merklova: Globoko obžalujem, da predsednik Trump vse od novembra in še včeraj ni priznal poraza


Nemška kanclerka Angela Merkel je danes v Berlinu dejala, da je po sredinem vdoru privržencev ameriškega predsednika Donalda Trumpa v kongres "žalostna in jezna". Po njeni oceni je za vdor odgovoren tudi Trump. Francoski predsednik Emmanuel Macron pa je dogajanje opisal kot napad na demokracijo.

trump-merkel_pf.jpg
Profimedia

STA
 

Velikost pisave

Manjša
Večja
 

"Globoko obžalujem, da predsednik Trump vse od novembra in še včeraj ni priznal poraza," je dejala Merklova in poudarila, da so "dvomi v izid volitev ustvarili ozračje, v katerem so se lahko zgodili sredini dogodki".

"Temeljno načelo demokracije je, da so na volitvah zmagovalci in poraženci," je po poročanju nemške tiskovne agencije dpa dejala kanclerka in dodala, da imajo oboji nalogo biti odgovorni, da lahko zmaga demokracija.



Že v sredo zvečer je pretresenost nad dogajanjem v Washingtonu izrazil nemški zunanji minister Heiko Maas in Trumpa pozval k priznanju poraza.

Francoski predsednik Macron je v današnji izjavi sredino dogajanje označil za napad na demokracijo, ob tem pa poudaril, da ne sme biti popuščanja pred tistimi, ki želijo postaviti pod vprašaj demokracijo. "Kar se je zgodilo v Kapitolu, ni ameriško," je dodal.

Ostanite obveščeni


Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.



Trumpovi privrženci so v sredo vdrli v poslopje ameriškega kongresa, medtem ko je ta potrjeval zmago Joeja Bidna na predsedniških volitvah. Zasedanje so morali za nekaj časa prekiniti, v nadaljevanju pa je kongres danes Bidna potrdil za novega predsednika ZDA.

Reporter

Ostanite obveščeni


Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.

REPORTER MEDIA, d.o.o. © 2008-2025

 

Vse pravice pridržane.