Meklova verjame v grško izpolnitev zavez v zameno za pomoč
31. avg. 2015 14:53 Osveženo: 10:01 / 09. 8. 2017


Nemška kanclerka Angela Merkel je danes izrazila zaupanje, da bo Grčija izpolnila svoje zaveze v zameno za 86 milijard evrov pomoči. Grčija bo lahko pomoč iz stalnega mehanizma za stabilnost evra (ESM) v skladu z odobrenim programom pomoči črpala v prihodnjih treh letih, v zameno za pomoč pa se je država zavezala k številnim reformam.
"Pričakujem, da bo Grčija izpolnila svoje obljube," je Merklova dejala danes, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
Grčija bo morala tako med drugim do konca oktobra začeti prodajo pristaniških objektov v Pireju in Solunu, prodati pa bo morala tudi regionalna letališča. S privatizacijo naj bi v naslednjih treh letih zbrali 6,5 milijarde evrov. Vzpostavili bodo poseben sklad za privatizacijo, delovna skupina pa bo do konca leta poročala o napredku.
Med drugim bodo morali Grki v zameno za pomoč odpraviti spodbude za zgodnje upokojevanje in zvišati minimalno pokojninsko dobo na 67 let.
Dogovor vključuje boj proti davčnim utajam in poneverbam. Davčna pravila bodo bolj jasna, davčne oblasti bodo dobile dodatne pristojnosti, davčni nadzor bo institucionalno okrepljen. Atene so pred začetkom pogajanj o novem programu pomoči že zvišale davek na dodano vrednost na nekatere dobrine.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke