sekolar, mizna krožna žaga Svet24.si

Zaradi nove omrežnine gospodarstvo na okope, ...

traktor Svet24.si

Tatvina traktorja - pozor, pomagajte najti tatu

robert fico Necenzurirano

Slovaški atentat in Slovenija: nasilje se vedno ...

jure bracko evita hanzic zvezdana lubej mediaspeed Reporter.si

Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

kidd doncic 23 pm Ekipa24.si

Hahaha!!! Po spotakljivih vzdihih Luka Dončić ...

Kate se je odločila, da bo okrevala na res rajskem otoku Odkrito.si

Kate Middleton - okreva "skrita v raju!"

Scheffler 23 pm Ekipa24.si

Številka ena na svetu v lisicah! Ne boste ...

Naročilo knjige OZADJE REPORTERJA IN MAGA
Svet

Lepa gesta: novinarji Kurirja nasprotnikom parade ponosa delili hrano in pijačo (VIDEO)

Deli na:
Lepa gesta: novinarji Kurirja nasprotnikom parade ponosa delili hrano in pijačo (VIDEO)

Foto: PrintScreen/Kurir

Novinarji Kurirja s hrano in pijačo oskrbeli nasprotnike parade ponosa – Srbske davkoplačevalce parada stala 0,5 milijona evrov

V Beogradu je danes parada ponosa minila mirno, so pa novinarji srbskega Kurirja naredili lepo gesto, saj so nasprotnike parade oskrbeli s hrano in pijačo. Policija jih je namreč povsem obkolila in so bili več ur ujeti pred cerkvijo sv. Marka.

V srbski prestolnici se je parade udeležilo okoli 1.500 ljudi, varovalo jo je okoli 5.000 policistov. Policija je prepovedala vzporedno zborovanje organizacijam SNP Naši in Obraz, ki bi moralo biti pred poslopjem srbske vlade. Prišči so tudi verniki, ki so prav tako protestirali proti paradi. Zbrali so se pred cerkvijo sv. Marka, kjer jih je policija obkolila in jim preprečila pohod. Tako so ostali več ur, a niso bili sami. Novinarji srbskega Kurirja so jim prinesli hrano in pijačo. Vsekakor lepa gesta srbskih novinarskih kolegov, saj je bilo med protestniki več starejših in otrok.

Pred dnevi je sicer Srbski Neodvisni sindikat policije (NSP) javnosti sporočil, da bo varovanje Parade ponosa stalo med 0,3 in 0,4 milijona evrov, z drugimi stroški bodo organizatorji parade davkoplačevalcem skupaj vzeli 0,5 milijona evrov.

Prva parada je bila v Beogradu leta 2010, ko je prišlo do hudih spopadov med policisti, aktivisti LGBT in pripadniki navijaških skupin, ki so paradi nasprotovali. Ranjenih je bilo več kot 150 ljudi. Srbske oblasti so prepovedale vse naslednje parade ponosa, do leta 2014.