Časnik trdi, da so mu seznam potrdili viri v IS. Med izpuščenimi skrajnimi borci pa naj bi bili tako tisti, ki so bili v turških zaporih in bolnišnicah, kot tudi tisti, ki so jih prijeli zmerni sirski uporniki.
Britanska medijska mreža BBC navaja britanski vladni vir, ki meni, da je poročanje časnika "verjetno".
V časniku navajajo tiskovnega predstavnika skupine, ki je sodelovala v dogovoru o izmenjavi, da so bili med izpuščenimi skrajneži tudi svojci Abuja Bakra al Arakija, visokega člana IS, ki so ga januarja ubili sirski uporniki, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
Konec septembra je IS izpustil 46 turških državljanov in tri iraške, ki so jih ugrabili junija na turškem konzulatu v iraškem Mosulu.
Turški predsednik Recep Tayyip Erdogan je takrat zatrdil, da niso plačali odkupnine. Na vprašanje, ali so turške državljane izmenjali za skrajneže IS, pa je dejal le, da "ni pomembno, ali je prišlo do zamenjave ali ne. Najbolj pomembno je, da so se vrnili in da so znova pri svojih družinah".
Po izpustitvi talcev se je Turčija, ki ima dolgo mejo s Sirijo, odločila za večjo vlogo v boju proti IS v Iraku in Siriji v mednarodni koaliciji pod vodstvom ZDA.
IS nadzira velika območja v Siriji in Iraku. Od avgusta je objavila več video posnetkov, na katerih obglavljajo zahodne talce. Med njimi sta bila ameriška novinarja James Foley in Steven Sotloff ter britanska človekoljubna delavca David Haines in Alan Henning.