Berlinska policija aretirala domnevnega pripadnika IS
23. sep. 2014 5:00 Osveženo: 10:00 / 09. 8. 2017


Berlinska policija je ob vrnitvi iz Sirije aretirala domnevnega pripadnika skrajne skupine Islamska država. 30-letnika s turškim potnim listom so aretirali v petek, je včeraj sporočilo nemško državno tožilstvo, poroča nemška tiskovna agencija dpa.
Osumljeni je v začetku leta odpotoval iz Nemčije in se po osmih mesecih vrnil v Berlin. Obstajajo njegove fotografije, na katerih z orožjem v roki stoji pred zastavo džihadistične skupine IS, so sporočile nemške oblasti.
Nemško tožilstvo mu zaenkrat očita hudo nasilno dejanje v tujini, ki ogroža državo. O morebitnih kriminalnih ali terorističnih načrtih v Nemčiji pa zaenkrat ni govora.
Nemške oblasti ocenjujejo, da je v zadnjih letih v Sirijo in Irak iz Nemčije odpotovalo več kot 400 moških. 130 se jih je že vrnilo v Nemčijo, za 25 pa obstajajo dokazi, da so si v Siriji ali Iraku pridobili izkušnje z bojevanjem.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke