Zadet s kokainom po Gorenjski in v policijsko zasedo
12. mar. 2018 11:55 Osveženo: 12:02 / 12. 3. 2018


Katinoni imajo podobne učinke kot stimulativne drog, kot npr. kokain.
Gorenjski policisti so v nedeljo iz prometa izločili tri voznike in jim prepovedali nadaljnjo vožnjo. Dva sta bila pod vplivom alkohola, en pa pod vplivom kokaina. Voznika pod vplivom alkohola sta imela 0,62 oz. 0,89 miligrama alkohola na liter izdihanega zraka, so danes sporočili s Policijske uprave Kranj.
Policisti so vozniku, pri katerem so opravili hitri test za prisotnost prepovedanih drog v telesu in tako ugotovili, da vozi pod vplivom kokaina, odredili še strokovni pregled.
Globa za vožnjo s tako stopnjo alkohola ali pod vplivom prepovednih drog znaša najmanj 1200 evrov, vozniku pa se izreče tudi sankcija 18 kazenskih točk, ki pomeni prenehanje veljavnosti vozniškega dovoljenja, so pojasnili.