Vladni obisk Notranjsko-kraške regije brez ministrov DL
23. jan. 2013 13:20 Osveženo: 10:01 / 09. 8. 2017


Vlada je končala uvodni posvet ob obisku v Notranjsko-kraški regiji. Na njem očitno ni bilo govora o koalicijski krizi, saj se po besedah predsednika SLS Radovana Žerjava ni zgodilo "nič spektakularnega". Na obisku ni nobenega od ministrov DL. Predsednica NSi Ljudmila Novak je medtem ocenila, da je bil torkov koalicijski sestanek koristen.
Radovan Žerjav je pojasnil, da je uvodni vladni sestanek pred današnjim obiskom v regiji sicer potekal kot ponavadi. Ministri so se po področjih seznanili s položajem v regiji. "Nič spektakularnega," je pojasnil.
Na vprašanje, kakšno sporočilo je od podpredsednika SLS Franca Bogoviča dobil po torkovem koalicijskem sestanku v Vili Podrožnik, je Žerjav odvrnil, da ni izvedel "nič novega". Tako v SLS vztrajajo tudi pri zahtevi, da premier Janez Janša predlaga novega mandatarja, ki bo omogočil izvedbo reformnih ukrepov, v nasprotnem primeru pa bo SLS po februarski seji DZ, ki bo pravzaprav šele v začetku marca, zapustila koalicijo.
Predsednica NSi Ljudmila Novak pa je poudarila, da je vesela, da so se vsi udeležili torkovega sestanka v Vili Podrožnik in si povedali, kako razmišljajo in kakšni so njihovi načrti. S tega stališča sestanek ni bil brez pomena, je dejala. Na vprašanje, ali je manjšinska vlada realna možnost, pa je odgovorila, da bi bilo to treba vprašati predsednika vlade Janeza Janšo. NSi bo vztrajala, "dokler bodo pogoji za delovanje, ne pa pod kakršnimi koli pogoji", je dejala.
Predsednica NSi Ljudmila Novak se je odzvala na poročanje časnika Dnevnik, češ da naj bi premieru očitala tudi poročanje Reporterja in Demokracije glede glasovanja poslanca NSi Mateja Tonina o nadomestilu pokojnine nekdanjega predsednika republike Milana Kučana.
Glasovanje Tonina po njenem mnenju zagotovo ni bilo tako pomembno, kot se sedaj prikazuje v nekaterih medijih. "Tukaj gre nekako tudi za medijsko ubijanje mladega perspektivnega politika", je dodala.
Novakova je še pojasnila, da si predstavljajo, kdo je v ozadju, to pa se ji ne zdi pošteno. Kot je poudarila, "je Nova Slovenija vendarle ves čas delala konstruktivno, dobronamerno in povezovalno", zato ni pričakovala od tako imenovanih prijateljev takšnega načina delovanja.
Že pred začetkom današnjega uvodnega vladnega posveta je svoja stališča glede koalicije ponovil tudi predsednik DeSUS Karl Erjavec. Med drugim je napovedal, da bodo v DeSUS razmislili o tem, da bi njihova ministra ponudila odstop v času, da bi to državni zbor ugotovil na februarski seji.
Današnjega obiska se torej udeležujejo ministri vseh koalicijskih strank z izjemo obeh ministrov DL. Obisk je odpovedal finančni minister Janez Šušteršič, nadomešča pa ga državni sekretar Aleš Živkovič. Prav tako ni ministra za pravosodje in javno upravo Senka Pličaniča, ki je v Ljubljani med drugim ostal zaradi stavke javnega sektorja. V času, ko so ministri poslopje enega od postojnskih hotelov že zapustili, je sicer tudi v njegovi neposredni bližini potekal protestni pohod sindikatov javnega sektorja.
DL bo sicer danes popoldne, potem ko se premier Janez Janša ni odzval na njihov ultimat, naj odstopi ali sproži glasovanje o zaupnici, najverjetneje sklenila zapustiti koalicijo.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke