Reporter
E-novice
Digitalna naročnina
Reporter
Naroči

V Stični letos več kot 5000 mladih katoličanov (FOTO)


V Stični tretjo soboto v septembru vsako leto poteka tradicionalno srečanje katoliške mladine. Na letošnjem, že 37. po vrsti, se je zbralo 5300 mladih iz vse Slovenije, so za STA povedali organizatorji. Pripravili so tri vsebinske programske sklope na temo mladih, različne delavnice in tržnico stojnic, vse skupaj pa bodo zaključili s koncertom.

sticna mladih 2018 bobo 12.jpg
Bobo
Stična mladih 2018

STA
 

Velikost pisave

Manjša
Večja
 

Mladi so se na osrednjem prireditvenem prostoru pri stiškem samostanu, kjer že tradicionalno poteka Stična mladih, zbrali ob 9. uri, nato pa so se razkropili po treh vsebinskih programih, ki so ločeno potekali na osrednjem prireditvenem prostoru, samostanskem travniku in v cerkvi. Med drugim so skušali odgovoriti na vprašanje, česa se mladi danes bojijo in kako lahko ta strah presežejo.



V popoldanskem delu so sledile delavnice, namenjene razpravi z različnih področij, med drugim o posvojitvi, bioetiki, zdravju, družini, poklicih, nekatere pa bodo tudi plesno in glasbeno obarvane. Delavnicam bo sledila maša, ki jo bo daroval ljubljanski pomožni škof Franci Šuštar, tej pa zaključni koncert Stična benda. Dogajanje bodo popestrili z nogometnim turnirjem in tržnico stojnic, na katerih se bodo predstavljale različne organizacije za mlade.

Ostanite obveščeni


Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.



Kot je na sredini novinarski konferenci, na kateri so predstavili letošnjo Stično mladih, povedal ljubljanski pomožni škof, je Stična v zadnjih 37 letih doživela kar nekaj sprememb. V začetku je šlo predvsem za začetno srečanje skupin mladinskega verouka, pozneje pa se je spremenila v celodnevno vseslovensko srečanje katoliške mladine. Posledično so morali dodajati različne dodatne vsebine, kot so delavnice, stojnice in podobno. "Včasih je bil poudarek na druženju in glasbi, zdaj pa je poudarek na druženju in na vsebini," je dejal Šuštar.



Stična mladih po njegovih besedah mlade predvsem povezuje v prijateljstvu, veselju in molitvi. Sporočilo, ki ga dobijo v Stični, mladi po njegovih besedah odnesejo tudi v svoje družine in svoje širše okolje, zato je pomembna tudi za širšo družbo.

Po besedah koordinatorke Helene Nagode za organizacijo Stične mladih že tradicionalno skrbi Skupnost katoliške mladine oziroma ožja skupina 25 ljudi. Z okvirnimi pripravami začnejo januarja, intenzivnejše priprave pa stečejo aprila. Samo letos je v pripravo programa in ostalega vključenih 250 prostovoljcev in ustvarjalcev.



Število udeležencev Stične mladih je po njenih besedah glede na začetno obdobje nekoliko upadlo, a je zadnja leta stabilno in se giblje okoli 5000 do 6000. Nekoliko se je spremenila tudi sama struktura udeležencev, saj se dogodka v zadnjih letih udeležuje več mlajših.

Reporter

Ostanite obveščeni


Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.

REPORTER MEDIA, d.o.o. © 2008-2025

 

Vse pravice pridržane.